سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۴ مهر ۱۴۰۰

برگزاری مراسم اختتامیه سومین جشنواره موسیقی کیش - نمایش محتوای خبر

 

 

برگزاری مراسم اختتامیه سومین جشنواره موسیقی کیش

برگزاری مراسم اختتامیه سومین جشنواره موسیقی کیش

اختتامیه سومین جشنواره موسیقی کیش همزمان با شب میلاد امیرالمومنین(ع) در برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز کیش، رضا اردلان رییس جشنواره موسیقی کیش از برگزاری مراسم اختتامیه این جشنواره ساعت ۲۰روز چهارشنبه ششم اسفند و در آستانه میلاد حضرت امیر المونین علی(ع) خبر داد و گفت: گروه‌های منتخب حرکات آیینی در مرحله نیمه نهایی توسط هیات انتخاب برگزیده شدند.

مدیر فرهنگی و آموزشی سازمان منطقه آزاد کیش افزود: از کل آثار رسیده و منطبق با سیاست‌های جشنواره مندرج در فراخوان، در مجموع ۳۸ اثر منتخب در مرحله نیمه نهایی برگزیده و از بین آنها ۸گروه برتر در مراسم اختتامیه اعلام خواهند شد.

اردلان با تاکید بر اهمیت موسیقی و فرم در این جشنواره اظهار داشت: روش انتقال حرکات، هماهنگی و نظم در اجرای گروهی، توجه به اصالت و خلاقیت در حرکات آیینی، بازخورد وقار اجرا و عواطف مخاطب و رعایت الگوی جشنواره، ملاک‌های اصلی ارزیابی این دوره هستند.

وی افزود: گروه‌های میسان از خوزستان، هیرون و دیار از بوشهر، هامون، رقص شمشیر و دوچایی سراوان از سیستان وبلوچستان، فاروق کیانی و سرو خراسان، ژنده پیل، ورشرنگخواف از خراسان رضوی، سلم آبادی، نوای لوت از خراسان جنوبی، ایگیدلر و جوانان از اردبیل، اوخسار، ایل مسی و سابلاغ، هه لپه رکن مهاباد از آذربایجان شرقی و غربی، بزیم بزچلو و هالای ایل شاهسون از استان مرکزی، لیوای هرمز، آنامیس و زاروگه هرمز از هرمزگان، رقص کردی و شنه شاهو سنندج از کردستان، آیینی کرمانشاه از کرمانشاه، نغمه‌های شاه جهان، چیکسای کرمانجی و ژیار از خراسان شمالی، آیینی رخ، جهان بین، سیمای باراز از چهارمحال و بختیاری، کاسیو از لرستان، دیلمون از گیلان، کایر، آوای تبری، زندگی و سیوتیکا از مازندران و نوای صحرا از گلستان گروه‌های منتخب حاضر در نیمه نهایی این جشنواره هستند.

به گفته اردلان هشت گروه برنده همزمان با میلاد امیرالمومنین(ع) اعلام شده و تندیس، لوح تقدیر و جایزه نقدی این جشنواره را به خود اختصاص خواهند داد.

وی با اشاره به اینکه آیین اختتامیه این جشنواره با رعایت کامل ضوابط بهداشتی درسالن خلیج فارس مرکز همایش‌های کیش برگزار می‌شود، خاطرنشان کرد: این رویداد به صورت زنده اینترنتی نیز پخش می‌شود.