جهش تولید | شنبه، ۴ بهمن ۱۳۹۹

برگزاری بیش از ۳۰ عنوان برنامه در هفته بسیج - نمایش محتوای خبر

 

 

برگزاری بیش از ۳۰ عنوان برنامه در هفته بسیج

برگزاری بیش از ۳۰ عنوان برنامه در هفته بسیج

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج کیش از برگزاری بیش از ۳۰ عنوان برنامه فرهنگی، هنری، ورزشی و اجتماعی در هفته بسیج خبرداد.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز کیش، سرهنگ شهداد کناری، گفت: بسیج امسال با شعار بسیج پیشرو در خدمت و امیدآفرین است به استقبال بزرگداشت هفته بسیج رفته است.
وی افزود: با توجه به محدودیت‌های اعمال شده توسط ستاد مقابله با کرونا و با رعایت کامل دستورالعمل‌های بهداشتی برنامه‌ها توسط پایگاه‌ها و حوزه‌های بسیج در جزیره کیش به صورت مجازی، انفرادی و گروه‌های کوچک برگزار خواهد شد.
وی افزود: ۳۰ آبان ۹۹ نخستین روز بسیج با عنوان «بسیج، معنویت و سلامت» نامگذاری شده و در این روز نشست‌های روشنگری و بصیرت افزایی در فضای مجازی، آیین افتتاحیه مسابقات ورزشی بسیجیان و همایش پیاده روی با کمترین جمعیت برگزار شد.
سرهنگ کناری با اشاره به برگزاری مسابقات قرآنی و محافل انس با قرآن ویژه جوانان و نوجوانان در فضای مجازی در دومین روز از هفته بسیج با عنوان «بسیج فرزند مسجد و ملت» از برگزاری کلاس‌های آموزشی هنری و فرهنگی و آموزشی و برگزاری گشت‌های رضویون درسطح محلات در سومین روز هفته بسیج با عنوان «بسیج مبتکر در حل مسئله» خبرداد.
وی افزود: در چهارمین روز از هفته بسیج با عنوان «بسیج الگوی سبک زندگی اسلامی، ایرانی» نشست‌های سبک زندگی اسلامی با موضوع تربیت فرزندان، مسابقه کتابخوانی با عنوان نهج البلاغه و مراسم تجلیل از مسئولان و فرمانده هان پایگاه‌های مقاومت بسیج و کارگاه توانمندسازی دبیران و مربیان آموزش دفاعی با همکاری آموزش و پرورش کیش برگزار می‌شود.
وی افزود: درپنجمین روز از هفته بسیج با عنوان «بسیج، ولایی- انقلابی و تمدن ساز» توزیع بسته‌های فرهنگی توسط خواهران بسیجی در شهر، برگزاری نشست‌های حلقه‌های صالحین با حضور مربیان توسط سرمربیان حلقه ها، نشست‌های سبک زندگی با رویکرد افزایش جمعیت ومسابقات بومی محلی برگزار خواهد شد.
سرهنگ کناری افزود: ۵ آذر سالروز تشکیل بسیج مستضعفان به فرمان امام خمینی (ره) «با عنوان بسیج، نیروی مقاومت ملت ایران» گردهمایی بسیجیان و نمایش اقتدار بسیج و بهره گیری از بیانات رهبر معظم انقلاب به صورت تصویری انجام خواهد شد.
وی افزود: در آخرین روز از هفته بسیج با عنوان «بسیج، خدمت مومنانه و ایثارگری» غبارروبی و عطرافشانی از مزار شهدای گمنام و بازدید از خانواده‌های شهدا و ایثارگران انجام می‌شود.
سرهنگ کناری با بیان اینکه از ابتدای شیوع بیماری کرونا، بسیج همواره با ضدعفونی معابر و خیابان‌ها و گشت‌های سلامت محور، نظارت بر نقاهتگاه‌های خانگی و تشکیل قرارگاه‌های سلامت با محوریت محلات در عرصه حضور فعال داشته است، افزود: در این هفته نیز علاوه بر فعالیت‌های مستمر، توزیع لوازم التحریر میان دانش آموزان و اهداء ۱۰۰ تبلت به دانش آموزانی که از امکانات آموزش در فضای مجازی بی بهره بوده اند که با کمک خیرین و مسئولان این فعالیت‌ها همچنان ادامه خواهد داشت.
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج کیش گفت: از ابتدای شروع بیماری کرونا بسیج به صورت فعال در تمامی نشست‌های ستاد کرونا حضور داشته و بیش از ۷۹ هزار بازدید و سرکشی از نقاهتگاه‌های خانگی صورت گرفته و در همین رابطه بیش از ۱۳ هزار خدمت خرید و انجام امور متفرقه برای افراد بیمار و در قرنطینه توسط بسیجیان انجام شده است.
وی گفت: بیش از ۴ هزار بسته معیشتی و بهداشتی و ۵ هزار جفت دستکش و ماسک با همکاری نهاد امام جمعه، مسئولان سازمان و خیرین تهیه و در میان مردم توزیع شده است.
سرهنگ کناری با اشاره به مبحث قرارگاه تحول محلات به محوریت مسجد تحت عنوان طرح سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی در جزیره کیش با هدف شناسایی ظرفیت ها، فرصت‌ها و مشکلات محلات و تنظیم سند چشم انداز محله در راستای ایجاد امنیت پایدار در محلات اشاره و افزود: اجرای برنامه‌های فرهنگی، هنری و اجتماعی اثر گذار در محلات، پیوند مسجد، مدرسه و خانواده، برگزاری مسابقات ورزشی محله محور، راه اندازی گروه‌های جهادی در ابعاد مختلف علمی آموشی و سازندگی، راه اندازی مشاغل خانگی و میز خدمت در محله و کمک به افزایش سواد رسانه‌ای و فضای مجازی با کمک مسئولان، نخبگان، خیرین و مردم محله با محوریت مسجد و امام جماعت مساجد در راستای تحقق محله اسلامی بخشی از فعالیت‌های بسیج در برنامه‌های آینده است که امید است منجر به مسیر تمدن اسلامی که ابلاغی فرمانده کل قوا در گام دوم انقلاب است شود.