جهش تولید | سه‌شنبه، ۷ بهمن ۱۳۹۹

برگزاری اردوی تیم ملی تیروکمان آقایان در کیش - نمایش محتوای خبر

 

 

برگزاری اردوی تیم ملی تیروکمان آقایان در کیش

برگزاری اردوی تیم ملی تیروکمان آقایان در کیش

برگزاری اردوی تیم ملی تیروکمان آقایان در کیش

کمانداران عضو تیم ملی برای حضوری قدرتمند در مسابقات قهرمانی آسیای تایلند در جزیره کیش اردو زده است.

رئیس فدراسیون تیراندازی با کمان  گفت: تیم ملی کشورمان دهم آبان به رقابت های قهرمانی آسیایی در بانکوک تایلند اعزام می شود .

علی شجاعی با بیان اینکه ورزشکاران زن و مرد در دو رشته کامپوند و ریکرو در این رقابت ها حضور خواهند داشت گفت : هدف از حضور در تایلند کسب عنوان قهرمانی آسیا و همچنین بدست آوردن سهمیه المپیک 2016 ریودوژانیرو است .

وی با تاکید بر اهمیت این رقابت ها در بحث قهرمانی آسیا و کسب سهمیه برای ایران گفت : به دلیل تشابه آب و هوای جزیره با محل برگزاری این رقابت ها در تایلند و همچنین امکانات خوب موجود در سایت تیراندازی با هماهنگی که با مسوولان منطقه ازاد کیش داشتیم این اردو در جزیره در حال برگزاری است .

رئیس فدراسیون تیراندازی با کمان  با بیان اینکه تیم تمرینات خود را زیر نظر مربیان به صورت مستمر پیگیری می کند افزود : پس از این اردو و بازگشت به تهران تیم اول آبان ماه و ده روز زودتر اززمان برگزاری مسابقه به تایلند اعزام خواهد شد .

شجاعی وضعیت تیم ملی را خوب ارزیابی کرد و گفت: نگاه کمانداران ما در رشته کامپوند به سکوی آسیایی است، در یکسال اخیر و برای نخستین بار ورزشکاران ما در اینچئون کره جنوبی ( شهریور ماه 93) توانستند به مدال طلا و برنز تیمی دست پیدا کنند که موفقیت بزرگی بود .

وی با یاد آوری اینکه خاستگاه این ورزش آسیا است افزود : کسب مدال طلا در آسیا هم طراز با کسب مدال در جهان است ، در مسابقه جهانی دانمارک نیز کمانداران ما عنوان قهرمانی را از آن خود کردند .

شجاعی اضافه کرد : در رشته ریکرو نیز علاوه بر کسب سکوی قهرمانی در آسیا ، بیشترین تاکید ما بر کسب سهمیه در این رشته است .

رئیس فدراسیون تیراندازی با کمان  در مورد مهم ترین برنامه های پیش رو تیم گفت : حضور در نخستین مرحله از مسابقات جام جهانی در شانگهای چین ( اسفند 94) و همچنین مسابقات جهانی ترکیه در بخش جوانان ( اسفند) از برنامه های پیش رو است .

شجاعی گفت : مهمترین برنامه و نقطه قوت تیم برای بدست آوردن سهمیه المپیک در رشته ریکرو ، مسابقات جهانی آنتالیا ترکیه است که اردیبهشت ماه 95 برگزار می شود .

رییس فدراسیون تیراندازی در مورد استعداد یابی در این دو رشته گفت : طرح استعداد یابی 2020 توکیو را از دو سال پیش اجرا کردیم که امیدواریم در پنج سال آینده نو نهالان ما به عنوان پشتوانه تیم ملی بتوانند جایگزین ورزشکاران فعلی ما باشند و قهرمانی تیم را تداوم بدهند.

تیم ملی تیراندازی با کمان کشورمان از 25 شهریور ماه در اردوی آمادگی کیش بسر می برد، این اردو تا 22 مهر ادامه دارد.

مجید احمدی به عنوان سرمربی کامپوند، حجت الله واعظی و بهزاد پاکزاد  به عنوان سرمربی ریکرو و نجمه آبتین نیز به عنوان مربی، تیم را همراهی می کنند.