جهش تولید | پنج‌شنبه، ۷ اسفند ۱۳۹۹

برگزارکنندگان کنسرت‌ها موظف به رعایت کامل دستورالعمل‌های بهداشتی - نمایش محتوای خبر

 

 

برگزارکنندگان کنسرت‌ها موظف به رعایت کامل دستورالعمل‌های بهداشتی

سخنگوی شورای سلامت کیش با اشاره به وضعیت رنگ آبی کیش، گفت: برگزارکنندگان کنسرت‌ها موظف به رعایت کامل دستورالعمل‌های بهداشتی هستند.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز کیش، دکتر رضانیا با اشاره به اینکه جزیره کیش از نظر رنگ بندی کرونا در وضعیت آبی قرار دارد، گفت: براساس دستورالعمل مربوط به رنگ بندی مناطق آبی، فعالیت‌های صنفی، شغلی، فرهنگی، آموزشی و مذهبی می توانند با رعایت کامل دستورالعمل‌های بهداشتی فعال باشند و هیچگونه منع فعالیتی برای اصناف قائل نشده است و برگزاری کنسرت‌ها نیز در این گروه قرار می‌گیرد.
وی افزود: بهرحال اینها فعالیت‌هایی است که می‌تواند پاشنه آشیلی برای شیوع ویروس کرونا باشد و اگر قرار بر برگزاری این فعالیت‌ها است برگزارکنندگان باید کلیه دستورالعمل‌های بهداشتی را صد در صد رعایت کنند.
سخنگوی شورای سلامت کیش در خصوص مرکز تخصصی بیماران تنفسی بیمارستان کیش، گفت: این مرکز در چند روز آینده انشالله به بهره برداری خواهد رسید.
دکتر رضانیا گفت: درمانگاه کرونا در مرکز خدمات جامع سلامت بوعلی نیز به بهره برداری رسیده است و کلیه خدمات را به افراد مشکوک به بیماری کووید ۱۹ را انجام می‌دهد و این افراد تداخلی با مراجعه کنندگان عادی نخواهند داشت.

دکتر رضانیا با اشاره به برگزاری سی و سومین جلسه ستاد اقدامات پیشگیرانه منطقه آزاد کیش، گفت: با توجه به درخواست برخی از مجامع صنفی مبنی بر برگزاری مجمع عمومی سالیانه مقرر شد مجامع صنفی با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در فضا‌های سرپوشیده با ۳۰ درصد و در فضای باز با ۵۰ درصد ظرفیت بتوانند این مجمع را برگزار کنند.
وی در خصوص تصمیم گیری برای بازگشایی مدارس گفت: با توجه به درخواست اداره آموزش و پرورش به ستاد اقدامات پیشگیرانه کرونا مقرر شد با تاکید بر مجازی بودن آموزش‌ها و امتحانات در جزیره کیش چنانچه با توجه به بخشنامه ستاد ملی کرونا، مدرسه‌ای دارای شرایط ابلاغیه ستاد ملی بوده و امکانات لازم ابلاغ شده مرکز توسعه سلامت کیش مبنی بر رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی را داراست درخواست خود را برای بررسی به اداره آموزش و پرورش اعلام کند.
دکتر رضانیا گفت: بدیهی است حضور در مدارس به هیچ عنوان اجباری نخواهد بود.
وی گفت: درخواست موسسه ورزش و تفریحات سالم مبنی بر برگزاری تمرینات تیم‌های حرفه‌ای در ستاد اقدامات پیشگیرانه مطرح و مقرر شد با نظارت موسسه ورزش و تفریحات سالم کیش این تیم‌ها بتوانند فعالیت‌های تمرینی خود را از سر بگیرند.