جهش تولید | شنبه، ۱۰ آبان ۱۳۹۹

برنامه‌های حمایتی از فعالان اقتصادی و سرمایه‌گذاری در کیش - نمایش محتوای خبر

 

 

برنامه‌های حمایتی از فعالان اقتصادی و سرمایه‌گذاری در کیش

برنامه‌های حمایتی از فعالان اقتصادی و سرمایه‌گذاری در کیش

نخستین جلسه ستاد ویژه حمایت از فعالان اقتصادی و سرمایه‌گذاران در شرایط بحران کرونا با هدف عبور از بحران اقتصادی ناشی از شیوع ویروس کرونا و پشتیبانی از کسب‌وکار‌های آسیب‌دیده از این بحران، تشکیل شد.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز کیش،  ناصر آخوندی رئیس ستاد حمایت از فعالان اقتصادی و سرمایه‌گذاران کیش گفت: در کنار مقابله با کرونا به‌عنوان اولویت اصلی مسئولان سازمان، رفع مشکلات پیش روی فعالان اقتصادی و حمایت و مساعدت با ایشان در فشارهای پیش آمده به سبب فراگیر شدن ویروس کرونا، از وظایف اصلی ماست.

ناصر آخوندی افزود: در پی مشکلات اقتصادی ناشی از بحران کرونا، ستاد ویژه حمایت از فعالین اقتصادی و سرمایه‌گذاران با هدف مساعدت و پشتیبانی از فعالان اقتصادی جزیره کیش و مرتفع شدن آسیب‌های کسب‌وکار در کیش، تشکیل شد.
معاون اقتصادی و سرمایه‌گذاری سازمان با اشاره به برگزاری نخستین جلسه ستاد، گفت: براساس مصوبه ستاد، کسب‌وکارهای طرف قرارداد استیجاری با سازمان یا شرکت‌های تابعه مشمول مساعدت درخصوص استمهال، تخفیف یا بخشودگی جرایم دیر کرد و مبلغ اجاره برای ماههای اسفند ۹۸ و فروردین ۹۹ خواهند شد.
آخوندی پیگیری مصوبات دولت در حوزه‌های پولی-مالی، بیمه، گمرک، تامین اجتماعی و مالیاتی را از دیگر مصوبات این ستاد دانست و تاکید کرد: ۵۰ درصد از نرخ عوارض واردات کالا نیز به‌صورت چک ۳ ماهه دریافت خواهد شد.
رئیس ستاد اقتصادی مقابله با کرونا افزود: با صدور مجوز فعالیت اقتصادی تمامی واحدهای فعال تا پایان فروردین ماه ۱۳۹۹، تمامی پروانه‌های صنعتی و خدمات صنعتی نیز تا نیمه خرداد سال آینده تمدید شد.