جهش تولید | شنبه، ۴ بهمن ۱۳۹۹

برخورد جدی پلیس با متخلفان مصوبات ستاد ملی کرونا در کیش - نمایش محتوای خبر

 

 

برخورد جدی پلیس با متخلفان مصوبات ستاد ملی کرونا در کیش

برخورد جدی پلیس با متخلفان مصوبات ستاد ملی کرونا در کیش

رییس پلیس پیشگیری فرماندهی انتظامی ویژه کیش از برخورد جدی پلیس با متخلفان مصوبات ستاد ملی کرونا خبر داد.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز کیش، سرهنگ میر حسینی در نشست شورای نظارت بر کووید ۱۹ گفت: کنترل‌های محسوس و نامحسوس ضابطان سلامت از رعایت نکردن ضوابط بهداشتی در برخی کلوپ‌های تفریحات دریایی خبرمی دهد.

وی با اشاره به اینکه معیشت مردم برای همه مسئولان مهم است، اما به شرطی که به سلامت افراد جامعه لطمه نزند، گفت: پلیس پیشگیری با متخلفانی که مصوبات ستاد ملی کرونا را رعایت نمی‌کنند برخورد جدی می کند.

سرهنگ میرحسینی ابراز امیدواری کرد: کلوپ داران با نظارت جدی بر روند ارائه خدمات و جلب توجه گردشگران به رعایت شیوه نامه های بهداشتی نیروی انتظامی را درحفظ و ارتقاء سطح ایمنی جامعه یاری کنند و از تعطیلی اماکن تفریحات دریایی پیشگیری کنند.

تعطیلی کسب و کارها آخرین اقدام شورای نظارت بر کووید ۱۹ 

سعید پورزادی دبیر شورای نظارت بر کووید ۱۹ در این جلسه با تاکید بر ضرورت حفظ جایگاه کیش به عنوان قطب گردشگری کشور و منطقه گفت: سازمان منطقه آزاد کیش با شعار نظارت حداکثری، آرامش اقتصادی سعی بر حفظ شرایط استمرار کسب و کار‌ها در حوزه‌های مختلف دارد.

وی افزود: با شروع پاندمی کرونا و شیوع موج دوم فعالان صنوف و جوامع مختلف، سازمان منطقه آزاد کیش در کنار ایجاد محدودیت‌ها با تدوین ضوابط بهداشتی موفق به استمرار ارائه خدمات ایمن به ساکنان و گردشگران شد.
پورزادی با تاکید بر اینکه حفظ سلامت افراد بر معیشت اولویت دارد، افزود: تعطیلی اماکن و کسب و کار‌های مختلف هرگز مد نظر ما نیست، اما گاه به عنوان آخرین راه حل در جهت حفظ سلامت مردم ناگزیر از اجرای آن هستیم.
مدیر فنی و عمران شهری سازمان منطقه آزاد کیش، تجمع گردشگران در دفاترکلوپ‌های دریایی، عدم توجه کارکنان کلوپ‌ها به استفاده ازماسک و رعایت نکردن ظرفیت حضور گردشگران در قایق‌های پاراسلی و یا غواصی را ازجمله تخلفات کلوپ‌های دریایی برشمرد که در بازرسی‌ها نیز تایید شده است.
وی ازکلوپ داران خواست با نظارت بر رعایت ضوابط بهداشتی توسط گردشگران و نصب راهنمای سامانه ۱۳۷ رسیدگی به شکایات و انتقادات شرکت عمران، آب و خدمات کیش در مبادی ورودی کلوپ‌ها با مشارکت در حفظ سلامت افراد جامعه، امکان ادامه فعالیت این مراکز تفریحی را تقویت کنند.

ابتلای ۲ هزار و ۸۲۶ نفر در جزیره کیش به ویروس کرونا 

شیر دل مدیراجتماعی سازمان منطقه آزادکیش نیز با اشاره به شیوع موج دوم و سوم کرونا درجزیره کیش همزمان با سراسر کشورگفت:درحالیکه آمار مبتلایان دراین جزیره تا خرداد ۵۶ نفر بود متاسفانه درچند ماه گذشته و با افزایش همه گیری  ۲ هزار و ۸۲۶ نفر در جزیره کیش به کرونا مبتلا شده اند.

وی افزود: سازمان منطقه آزاد کیش بر ثبات اقتصادی منطقه، معیشت ساکنان و تقویت فضای کسب و کار به ویژه درحوزه گردشگری اصرار دارد وبا صدور ۲۹۵ مصوبه در حوزه‌های مختلف اداری، خدمات عمومی و اقتصادی در این راستا تلاش می‌کند، اما حصول نتیجه مطلوب نیازمند انسجام همه بخش‌های دولتی و خصوصی درنظارت حداکثری و کنترل رعایت ضوابط بهداشتی خواهد بود.

رعایت ضوابط بهداشتی یک وظیفه اجتماعی

حسن مجرد، مسئول بهداشت محیط مرکز توسعه سلامت کیش هم رعایت ضوابط بهداشتی را یک وظیفه و مسئولیت اجتماعی برشمرد و گفت: چنانچه سرمایه گذاران و مدیران کلوپ‌های تفریحات دریایی درخصوص رعایت ضوابط بهداشتی الگوی مناسبی برای کارکنان بوده و با تعیین یک مسئول داخلی بر روند ارائه خدمات و حضورگردشگران نظارت کافی داشته باشند، استمرار فعالیت کلوپ‌ها تضمین شده و نیازی به اعمال محدودیت درعملکرد این اماکن نخواهد بود.

اشتغالزایی ۱۲۰۰ نفر در حوزه تفریحات دریایی

فرزین پور رییس ادراه اموردریایی موسسه ورزش و تفریحات سالم کیش هم با اشاره به اینکه ۹۵ درصد فعالیت‌های آموزشی و تفریحی غواصی کشور درکیش اجرا می‌شود و این حوزه برای ۱۲۰۰ نفر اشتغالزایی ایجادکرده است گفت: حفظ شرایط کسب و کاراین افراد و همزمان توجه به سلامت گردشگران دو مقوله مهم است که تحقق آن منوط به همکاری مسئولانه کانتر‌های گردشگری و کلوپ داران است.
وی افزود: نظارت بر روند ارائه خدمات ۶۴۰ شناورتفریحی کیش که ۲۴۰ فروند آن درکلوپ‌ها و بقیه به صورت شخصی استفاده می‌شوند مستلزم فرهنگ سازی گسترده و تلاش جمعی است.

فرزین پور با اشاره به اینکه محدودیت فضای فیزیکی کلوپ‌ها در برخی موارد مانع رعایت کامل شیوه نامه های بهداشتی است پیشنهادکرد، کلوپ داران با همکاری شرکت عمران، آب و خدمات با نصب سایه بان‌های متعدد درمحوطه مقابل کلوپ‌ها فضای انتظار مناسب تری را برای گردشگران فراهم کنند.

دفاترخدمات گردشگری نیز با رعایت برنامه زمانبندی برای حضورگردشگران در کلوپ‌ها و اجتناب از فروش بلیط کلوپ‌های محدود که منجربه تجمع گردشگران خواهد شد، زنجیره استانداردسازی خدمات و رعایت پروتکل‌ها راکامل کنند.

توجه به سلامت گردشگران

سینا عباسی مدیر عامل جامعه کلوپ داران نیز با تقدیر از همکاری شمارگسترده‌ای ازکلوپ داران برای رعایت شیوه نامه های بهداشتی گفت: اگرچه در شرایط متخاصم اقتصادی ناشی از تشدید تحریم‌ها و شیوع پاندمی کرونا، سرمایه گذاری و فعالیت درعرصه تفریحات دریایی کاری دشوار بوده و سودآوری مطلوبی ندارد، اما این شرایط نباید مانع ازتوجه جدی ما به حفظ سلامت گردشگران شود.
وی تاکید کرد استیفای حقوق اعضای جامعه کلوپ داران و استمرار کسب و کارآن‌ها ازوظایف جامعه است، اما این مهم تنها با تعامل مسئولانه اعضا در نظارت حداکثری بر فعالیت‌ها محقق می‌شود در غیر این صورت اهمال کاری تعداد معدودی از افراد سبب اعمال محدودیت‌های بیشتر درحوزه تفریحات دریایی شده و کسب و کارفعالان این حوزه را با مشکل مواجه خواهدکرد.