سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

برآورد اولیه خسارت آتش سوزی پردیس ۱ کیش هزار میلیارد ریال - نمایش محتوای خبر

 

 

برآورد اولیه خسارت آتش سوزی پردیس ۱ کیش هزار میلیارد ریال

مدیرعامل جامعه بازاریان و بازرگانان کیش از برآورد اولیه هزار میلیارد ریالی خسارت آتش سوزی بازار پردیس ۱ جزیره کیش خبر داد.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز کیش، رحمان سادات نجفی گفت: درحال حاضر نمی‌توان به طور دقیق خسارت را برآورد کرد اما با توجه به حجم خرابی و کالاهای مانده در غرفه ها برآورد می شود نزدیک به ۱۰۰ میلیارد تومان خسارت به بازار وارد شده باشد.
وی کفت: با توجه به هماهنگی انجام شده با معاون عمرانی سازمان منطقه آزاد،‌ فردا کارشناسی برای برآورد خسارت های ناشی از آتش سوزی وارد جزیره خواهد شد و ارزیابی دقیق‌تر انجام خواهد شد.

سادات نجفی گفت: شاید به این جمع‌بندی برسند که این بازار اصلا قابل استفاده نباشد و در این صورت خسارت افزایش پیدا خواهد کرد.
مدیرعامل جامعه بازاریان و بازرگانان کیش گفت: صحبت‌هایی در خصوص بحث جایگزینی یک بازار دیگر مطرح شده اما چون در اینجا با ۲۰۰ مالک متنوع روبه‌رو هستیم فعلا نمی‌توان به صورت قطعی اعلام نظر کرد.

وی افزود: تمام تلاش بر این است که شرایط برای ادامه کسب فراهم شود؛‌ چون موضوع بازسازی زمان‌بر است و ممکن است ماها طول بکشد.

سادات نجفی گفت: بر روی یک گزینه جایگزین با مدیرعامل منطقه آزاد برای انتقال کسبه صحبت‌هایی انجام شده و قرار است در این خصوص تصمیم گیری نهایی انجام شود.
سادات نجفی در خصوص وضعیت ایمنی سایر بازارها و مجتمع‌های تجاری کیش نیز گفت: بسیاری از ساختمان‌ها مجهز به سیستم اعلام حریق هستند اما متاسفانه مجتمع‌های فرسوده دارای سیستم اطفا نیستند و برقراری آن هم کار چندان راحتی نیست.

مدیرعامل جامعه بازاریان و بازرگانان کیش گفت: از سرمایه‌گذاران خواسته‌ایم نسبت به ایجاد سیستم اعلام و اطفای به‌روز اقدام‌ لازم را انجام دهند.