جهش تولید | چهارشنبه، ۷ خرداد ۱۳۹۹

برآستان جانان ویژه سحر ماه مبارک رمضان - نمایش محتوای صدا

 

 

برآستان جانان ویژه سحر ماه مبارک رمضان

تهیه کننده : غلامحسین خسروی

گوینده:بیژن منصوری

دستار تهیه:سید امیر رضا هاشمی

صدابرداران:کوروش یحیی زاده،حسین پناه خواه

برنامه رادیویی «بر آستان جانان» عنوان ویژه برنامه  سحر ماه مبارک رمضان است که هرروز از ساعت 3:30 دقیقه ازصدای مرکز کیش پخش می گردد.

این برنامه با ساختار کلامی،پیامی،آوایی و موضوع معارف اسلامی با آیتم هایی از جمله مباحث کارشناسی ، گزارش مردمی از مشاغلی که در زمان سحر مشغول فعالیت هستند ، پخش تلفن های مردمی ،مسابقه قرآنی ، شرح و تفسیر دعای افتتاح ، پخش دعای سحر ،  باکس اذانگاهی(دعای روز،نیایش ،اذان صبح به افق کیش، نماز صبح)  و ... می باشد .

معنای رمضان چیست؟«رمضان» در لغت از «رمضاء» به معنای شدت حرارت گرفته شده و به معنای سوزانیدن می باشد.چون در این ماه گناهان انسان بخشیده می شود، به این ماه مبارک رمضان گفته اند.

پیامبر اکرم(ص) می فرماید: إنَّما سُمِّیَ رَمَضانُ؛ لِأَنَّهُ یُرمِضُ الذُّنوبَ

ماه رمضان به این نام خوانده شده است زیرا گناهان را می سوزاند

سحرگاهان ماه مبارک رمضان براي مهمانان ضيافت الهي ، لذت بخش و مسرت آفرین است ؛ چرا که این لحظات بهترین اوقات برای استجابت دعاهای خیر است ، درهای آسمان در این اوقات بر روی بندگان صالح و مومن باز می‌شود و باران رحمت الهی بر زمین نازل می‌گردد. در تمامی ادیان، اوقات سحر بهترین موقع برای نیایش عنوان می شود و چه زیباست و دوست داشتنی است سحرهای ماه رمضان؛ خلوتی که کم تر دست می دهد تا به دور از غوغای بی حاصل روزانه که زندگی انسان ها را غرقه در خود ساخته است، این امکان فراهم آید تا دمی هم به خود بپردازیم و قصه دل های پرغصه را بازگوییم.

یکی از بهترین زمان ها برای استفاده هر چه بهتر در این ماه استفاده از سحر های ماه مبارک رمضان است. پیامبراعظم (صلی الله علیه وآله): جماعت، غذای سحر و غذا دادن در شب، برکت است. سحری بخورید تا نیرویتان زیاد شود. سحری بخورید تا به سنت عمل کرده باشید؛ سحری بخورید هر چند یک جرعه آب باشد. .

سال تولید: 1396