رونق تولید ملی | دوشنبه، ۳ تیر ۱۳۹۸

با تلاش و همت همه جانبه دستگاه های مختلف، جزیره کیش باید پاک و سالم باشد. - نمایش محتوای خبر

 

 

با تلاش و همت همه جانبه دستگاه های مختلف، جزیره کیش باید پاک و سالم باشد.

با تلاش و همت همه جانبه دستگاه های مختلف، جزیره کیش باید پاک و سالم باشد.

کیش / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی

علی اصغر مونسان با اشاره به اینکه کیش باید به عنوان جزیره پاک پایلوتی برای کشور در امر مبارزه با موادمخدر باشد، گفت: اگر ما بتوانیم این موضوع را به نحو احسن مدیریت و بر روی آن کار کنیم قطعاً آسیب های مواد مخدر کاهش  می یابد.

رییس شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر از مدیریت ورزش و تفریحات سالم کیش خواست در اسرع وقت نسبت به راه اندازی و استقرار وسایل ورزشی به همراه اعزام مربیان ورزشی در کمپ معمار و کمپ سحر برای استفاده رایگان جوانان و نوجوانان این منطقه در راستای برنامه های پیشگیری از اعتیاد اقدام نماید.

مونسان به راه اندازی سامانه هوشمند مجوز اشتغال جزیره کیش برای ساماندهی کارگران و عدم بکارگیری افراد معتاد در مشاغل کارگری اشاره کرد و گفت: برآوردهای اولیه نشان از موفقیت این سامانه بر اساس اهداف ترسیم شده داشته و لازم است معاونت فرهنگی اجتماعی سازمان منطقه آزاد در نشست بعدی آخرین آمار و وضعیت و برآورد تخصصی خود در خصوص اثرات راه اندازی سامانه هوشمند مجوز اشتغال در موضوع پیشگیری از اعتیاد در کیش را ارائه نماید.

رئیس شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر کیش هم در این جلسه با بیان سیاست‌های کلان ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری در امرمبارزه با موادمخدرگفت: امروزه اعتیاد بعنوان یک آسیب اجتماعی به عاملی برای ازهم گسیختگی خانواده ها تبدیل شده است بنابراین مبارزه با موادمخدر باید به یک فرهنگ عمومی تبدیل شود تا همه مردم حساسیت موضوع را درک کنند.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر کیش حمایت از بهبود یافتگان مصرف موادمخدر را مهم و ضروری دانست و افزود: آموزش های پیشگیرانه از اعتیاد ویژه زوج های جوان، آموزش دانشجویان جدیدالورود، ایجاد تشکل های دانشجویی، فرهنگ سازی و آموزش های پیشگیری در محیط های آموزشی و دانشجویی، کارگری، اصناف، ادارات دولتی و بخش خصوصی و محیط های ورزشی، از اولویت های این شورا در نیمه دوم سال جاری دانست.

فرمانده انتظامی کیش هم در این نشست با اعلام رشد 50 درصدی کشفیات موادمخدر در طول 4 ماه سال جاری نسبت به زمان مشابه در سال گذشته، از عزم جدی پلیس در برخورد با سوداگران مرگ خبر داد.

سرهنگ دهکی با تاکید بر اینکه پلیس در برخورد با سرشاخه ها و خرده فروشان موادمخدر هیچگونه اغماضی نخواهد داشت تاکید کرد: مبارزه با مواد مخدر بیشتر نیازمند کار فرهنگی است و بدون تردید کار فرهنگی بر کار فیزیکی و سلبی اولویت دارد.