جهش تولید | شنبه، ۲۷ دی ۱۳۹۹

بازدید معاون فناوری و توسعه رسانه ملی از مرکز کیش - نمایش محتوای خبر

 

 

بازدید معاون فناوری و توسعه رسانه ملی از مرکز کیش

Loading the player...

دانلود

کيش/خبرگزاري صدا و سيما/ اخبار مرکز

معاون فناوری و توسعه رسانه ملی و مدیران کل این معاونت برای بهره برداری از دو طرح فنی و همچنین  بازدید از زیرساخت های فنی صدا و سیمای مرکز کیش به این جزیره سفر کرد.

به گزارش خبرگزاری صدا وسیما، معاون فناوری و توسعه رسانه ملی در ابتدای سفر خود به جزیره کیش با حضور در مسجد امام حسن مجتبی به پنج شهید گمنام جزیره کیش ادای احترام کرد.

دکتر علیدادی در ادامه سفر خود در دیدار با  امام جمعه کیش بر نقش پر رنگ امام جمعه کیش بر هدایت و پیشرفت جزیره به خصوص صدا و سیمای مرکز کیش تاکید کرد و با بیان لزوم تعامل ارگان های کیش برای توسعه همه جانبه مرکز کیش گفت: به صورت ویژه از سال 90 مرکز کیش را در کانون توجهات ستاد قرار دادیم و امروز هم آمادگی کامل داریم تا با حل مشکلات این مرکز زمینه های توسعه کمی و کیفی ان را فراهم کنیم.

معاون فناوری و توسعه رسانه ملی افزود: مرکز کیش امروز زیرساخت های مناسبی دارد و به لحاظ برنامه سازی هیچ تفاوتی با دیگر مراکز کشور ندارد اما برای بیشتر دیده شده و دریافت آن در سراسر جهان نیازمند کمک ارگان های دیگر جزیره به ویژه سازمان منطقه آزاد کیش هستيم.

امام جمعه کیش هم در این دیدار با تشکر از مدیریت و کارکنان صدا وسیمای مرکز کیش به پاس تلاش ها و برنامه سازی های متعدد برای ارتقای همه سطوح فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی، گردشگری و ... جزیره گفت: حضور صدا و سیما در منطقه آزاد کیش یک فرصت و ضرورت اساسی است که توانسته و می تواند بیش از پیش زمینه های توسعه و پیشرفت این جزیره را فراهم کند و انتظار ما هم همین است که رسانه ملی بهترین مرکز و زمینه های توسعه مرکز خود را در کیش ایجاد کند.

محمد قاریان پور مدیرکل صدا و سیمای مرکز کیش هم حمایت های همه جانبه حجت الاسلام والمسلمین علیدادی را پشتوانه و دلگرمی کاملی برای مرکز کیش دانست و پیشرفت های مختلف این مرکز را مرهون تلاش کارکنان و هدایت های مدبرانه امام جمعه کیش دانست.

دیدار با مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش برنامه دیگر معاون فناوری و توسعه رسانه ملی بود.

علی اصغر مونسان دراین دیدار با بیان خدمات سازنده صدا وسیما در روند ارائه چهره اصلی کیش به مردم ایران و جهان بر ضرورت وجود این مرکز برای تبلیغ و توسعه گردشگری جزیره کيش تاکید کرد و  گفت: از گذشته تاکنون و به ویژه درزمان مدیریت خوب مدیرکل جدید صدا و سیمای مرکز کیش حمایت های بیشتری از مرکز کیش کرده ایم و  از مشکلات این مرکز اطلاع داریم.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش در این دیدار با اشاره به توافق های گذشته سازمان و رسانه ملی برای برطرف شدن مشکلات مکانی و توسعه ای مرکز کیش اعلام آمادگی کرد.

معاون فناوری و توسعه رسانه ملی هم با تشکر از حمایت های سازمان منطقه آزاد از صدا و سیمای مرکز کیش بر لزوم تعامل بیشتر برای رفع مشکلات و توسعه مرکز کیش و در نهایت پیشرفت بیشتر جزیره کیش تاکید کرد.

دکتر علیدادی با حضور در صدا و سیمای مرکز کیش ابتدا واحد سیار تلویزیونی و رادیویی که با تلاش نیروهای خلاق مرکز کیش طراحی و اجرا شده است را به بهره برداری رساند و سپس با حضور در واحد مانیتورینگ از این واحد بازدید کرد.

واحد مانیتورینگ مرکز کیش هم با هزینه کم و با خلاقیت و نوآوری کارکنان این واحد بازسازی کامل شده است.

معاون فناوری و توسعه رسانه ملی و مدیران کل این معاونت در ادامه از واحد های مختلف مرکز کیش همچون قسمت های مختلف سیما، استودیوها و واحد های رادیویی ، فرستنده تلویزیونی و همچنین فرستنده رادیویی این مرکز بازدید و از نزدیک با پیشرفت ها و مشکلات آن ها آشنا شد.

دکتر علیدادی در پایان سفر خود در جمع مدیران واحدهای مختلف صدا و سیمای مرکز کیش حاضر شد.

مدیرکل صدا و سیمای مرکز کیش با بیان تلاش های جهادگونه کارکنان این مرکز که در شرایط سخت و کمبود نیروی انسانی مشغول به خدمت و برنامه سازی اند گفت: با تلاش های صورت گرفته بیش از 58 درصد مخاطب تلویزیونی، و بیش از 54 درصد مخاطب رادیویی داریم و میزان رضایت مخاطبان هم نزدیک به 80 درصد است.

محمد قاریان پور افزود: با اولویت بندی مشکلات، بسیاری از مسائل را حل کرده ایم و هم اکنون زیر ساخت های مرکز کیش آماده است و برنامه های خوبی هم به منظور معرفی و اعتلای فرهنگی جزیره کیش ساخته و پخش شده است.

در ادامه این جلسه مدیران واحد های مختلف مرکز کیش به بیان دستاوردها و همینطور مشکلات خود پرداختند و پس از آن هم مدیران کل معاونت فناوری و توسعه رسانه ملی قول مساعد دادند تا مشکلات فنی مرکز را برطرف کنند.

معاون فناوری و توسعه رسانه ملی هم در جمع بندی سفر خود با تشکر از همه فعالیت های صورت گرفته در مرکز کیش و پیشرفت های حاصل شده قول داد مسائل و مشکلات این مرکز را به صورت جدی پیگیری کند.

دکتر علیدادی تاکید کرد: نوآوری و خلاقیت یکی از مهمترین مولفه های پیشرفت در رسانه ملی است که در کنار استفاده صحیح از تکنولوژی و آموزش می تواند هم مشکلات را برطرف کند و هم درامر برنامه سازی به مراکز کمک کند.