حمایت از کالای ایرانی | پنج‌شنبه، ۱ فروردین ۱۳۹۸

آینده روشن تعاملات گردشگری كيش با بلغارستان - نمایش محتوای خبر

 

 

آینده روشن تعاملات گردشگری كيش با بلغارستان

دانلود

کیش/خبرگزاری صدا و سیما/اقتصادی

سفیر بلغارستان در ایران در حاشیه سفر به کیش گفت: شرایط بسیار خوبی در جزیره کیش وجود دارد که نشان می‌دهد این منطقه آینده خوبی در تعاملات گردشگری با کشور بلغارستان دارد.

به گزارش خبرگزاري صداوسيما مركز كيش، کریستو بولنداکوف سفیر بلغارستان در جمهوری اسلامی ایران در سفری یک روزه به کیش علاوه بر افتتاح نمایشگاه عکس بالکان- میراث مشترک از ظرفیت های گردشگری و فرهنگی جزیره کیش نیز دیدن کرد.

وي با ابراز خرسندی از این رویداد فرهنگی و هنری در نمایش تاریخ کهن منطقه بالکان به شهروندان جزیره کیش گفت: در این سفر در موضوعات مختلف در خصوص همکاری بین جزیره کیش و بلغارستان تبادل نظر کردیم و با توجه به زیرساخت ها ی خوب کیش برنامه هایی که به نفع دو طرف است اجرا خواهد شد.

کریستو بولنداکوف در خصوص برقراری پرواز به جزیره کیش گفت: با توجه به پروازهای مستقیمی که از بلغارستان به کشورهای نزدیک به جزیره کیش وجود دارد می توان گردشگران بلغارستانی را به جزیره کیش منتقل کرد.
وی حفاظت محیط زیست، دریا و بهره گیری از انرژی خورشیدی را موضوعات دیگری برشمرد که به عنوان زمینه مناسب همکاری مورد گفت و گو قرار گرفته است.
سفیر بلغارستان در جمهوری اسلامی ایران گفت: ايجاد راه های فعالیت برای سرمایه گذاران و فعالان اقتصادی از اهداف بلغارستان است و جزیره کیش ظرفیت های خوبی برای سرمایه گذاری دارد.