سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۱ فروردین ۱۴۰۰

ایران 626 - نمایش محتوای صدا

 

 

ایران 626

تهیه کننده و نویسنده: زهرا بهروزی فر

گوینده: سمیرا عاطفی فر

گزارشگر: مسعود خسروی

برنامه ایران 626 برنامه ایست که به مناسبت سال حمایت از کالای ایرانی تولید شده که هدف این برنامه معرفی کالاهای با کیفیت و مرغوب ایرانی است کالاهایی که با بارکد 626 در صف بازارهای داخلی ارزه می شوند و به نقاط مختلف دنیا صادر میشوند.

آغاز سال 1391 نیز بار دیگربا پیام و رهنمودی راهگشا از سوی رهبر معظم انقلاب همراه شد. «تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه‌ی ایرانی» شعاری است که حضرت آیت الله خامنه ای با بیان آن، دورنمای فعالیت ‌ های اقتصادی اجتماعی و فرهنگی یکا‌یک افراد جامعه را برای سال جاری و آینده کشور، مشخص فرمودند. «تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه‌ی ایرانی» اگرچه شعاری به ظاهر اقتصادی است اما بنا به تاکید رهبر فرزانه انقلاب بخش عظیم حمایت از تولید ملی و کار و سرمایه ایرانی به مردم باز می گردد و نقش افراد جامعه در این حمایت نه تنها کمرنگ تر از دولت و حلقه های اصلی اقتصاد تولید یعنی کارگران و سرمایه گذاران نیست، بلکه این نقش بسیار اساسی و با اهمیت است چراکه کم اقبالی افراد جامعه نسبت به تولیدات داخلی ریشه ای فرهنگی دارد و این موضوع چرخش چرخهای کار و صنعت را با چالش جدی مواجه ساخته و به وابستگی ،غقب ماندگی و در نهایت رکورد اقتصادی –اجتماعی منجر خواهد شد.حضرت آیت الله خامنه‌ای مسئله اصلیِ امسال را نیز همچون سالهای قبل، مسئله اقتصاد و معیشت مردم خواندند و با تأکید بر «تولید ملی» به‌عنوان محور اساسی در حل مشکلات اقتصادی، افزودند: اگر تولید ملی با همت و پیگیری همگانی شتاب بگیرد، بسیاری از مشکلات معیشتی مردم و مسائل اشتغال و سرمایه‌گذاری حل خواهد شد و آسیب‌های اجتماعی کاهش زیادی خواهد یافت، بر همین اساس، نام و شعار امسال را «حمایت از کالای ایرانی» قرار داده‌ام.
رهبر انقلاب اسلامی، آحاد مردم و مسئولان را در حمایت از کالای ایرانی دارای نقش و وظیفه دانستند و افزودند: در سخنرانی روز اول سال، ابعاد مختلفی را از آنچه مردم و مسئولان باید در حمایت از کالای ایرانی انجام بدهند، تشریح خواهم کرد.
ایشان همچنین با سلام به محضر حضرت بقیة‌الله (عج) و درود به روح مطهر امام بزرگوار، همزمان‌شدن بهار طبیعت با بهار معنویت یعنی ماههای رجب، شعبان و رمضان‌المبارک را فرصتی برای رشد و رویش مادی و معنوی ملت خواندند.

این برنامه در روزهای یکشنبه، سه شنبه،چهارشنبه و جمعه از رادیو کیش پخش می شود.

سال تولید: زمستان97