سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۲ فروردین ۱۴۰۰

ایران قهرمان مسابقات تنیس زیر 13 سال غرب آسیا - نمایش محتوای خبر

 

 

ایران قهرمان مسابقات تنیس زیر 13 سال غرب آسیا

ایران قهرمان مسابقات تنیس زیر 13 سال غرب آسیا

تیم ایران با کسب عنوان قهرمانی به کار خود در رقابت های تنیس زیر 13 سال غرب آسیا پایان داد. ‌

به گزارش خبرگزاري صداوسيما مركز كيش، صبح امروز تنیسورها برای کسب عنوان قهرمانی و کسب عناوین مختلف هفته دوم مسابقات تنیس زیر 13 سال غرب آسیا به مصاف یکدیگر رفتند.
در فینال بخش انفرادی پسران ،تنیسور سوری با نتیجه (3-6 و 1-6) بیدان از لبنان را شکست داد و عنوان قهرمانی این دوره از رقابت ها را از آن خود کرد،  یونس طلاور با نتيجه (0-6 و 0-6)  آریو جوادی را شكست داد و در جايگاه سوم این دوره از مسابقات ايستاد و امیر علی قوام با نتیجه 2 بر یک مقابل نماینده لبنان به برتری رسید و عنوان نهم را کسب کرد.
در بخش دختران، مشکات الزهراء صفی از ایران موفق شد با نتیجه (4-6 و 2-6) مقابل تنیسور لبنانی به برتری برسد و در جایگاه نخست هفته دوم بازیها بایستد. فاطمه سادات زنجانی نیز با نتيجه دو برصفر ماندگار فرزامي را شكست داد و عنوان سوم را به نام خود ثبت کرد.
همچنین در بخش دو نفره ، تیم سوریه موفق شد با نتیجه (6-7 و 3-6) لبنان را از پیش رو بردارد و صاحب عنوان قهرمانی شود و در بخش دختران نیز تیم ایران با ترکیب مشکات الزهراء صفی - فاطمه سادات زنجانی با نتیجه ( 5-7 و 3-6) تیم لبنان را شکست داد تا نمایندگان کشورمان در بخش دو نفره نیز به مدال طلا برسند.
به این ترتیب با معرفی نفرات و تیم های برتر این دوره از مسابقات عصر امروز با برگزاری مراسم اختتامیه در حضور، علیرضا قائدیان معاونت گردشگری سازمان منطقه آزاد کیش، علی اسدی پویا مدیر اداره ورزش منطقه آزاد کیش، مجید شایسته رئیس فدراسیون تنیس کشورمان، علی افشارزاده، سید امیر برقعی مدیر توسعه تنیس غرب آسیا و آسیایی میانه، علی اصغرغمناك رئيس سازمان ليگ تنیس کشور، قاسم كردي مدير امور مالي و منابع انساني فدراسيون، فرشاد صفتی و امیر صدری مدير برگزاري مسابقات، امین مهدویان سرداور و علاقه مندان برگزار و از نفرات برتر تقدیر شد.
در این دوره از رقابت ها 10 تنیسور دختر و 16 تنیسور پسر از کشورهای سوریه، افغانستان، عراق، لبنان و ایران حضور داشتند و به مدت 2 هفته در زمین های تنیس مجموعه المپیک جزیره کیش با یکدیگر به رقابت پرداختند.
این رقابت ها از 20 لغایت 28 آذر ماه سال جاری در دو بخش دختران و پسران به میزبانی جزیره کیش برگزار و در پایان تنیسورهای برتر هر هفته برای حضور در تیم منتخب غرب آسیا انتخاب و پس از آن به مسابقات سطح 2 آسیا اعزام می شوند.
در بخش دختران مشکات الزهراء صفی، فاطمه سادات زنجانی، درسا چراغی و ماندگار فرزامی و در بخش پسران آریو جوادی، یونس طلاور، آرتین نظری، سامان رضائیان و امیر علی قوام ترکیب تیم ملی کشورمان در این رقابت ها را تشکیل می دادند.
شهرزاد شیخ صراف و  تونی آندروایچ به عنوان مربی و عباس خیلتاش به عنوان مدیر فنی در تیم های ملی در این دوره از رقابت ها حضور داشتند.
سید امیر برقعی مدیر توسعه تنیس غرب آسیا و آسیایی میانه در این مسابقات حضور داشت و مدیریت این دوره از مسابقات بر عهده فرشاد صفتی و امیر صدری بود و امین مهدویان داور نشان سفید کشورمان به عنوان سرداور حضور داشت.