سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | جمعه، ۴ تیر ۱۴۰۰

آیت عشق - نمایش محتوای صدا

 

 

آیت عشق

تهیه کننده:محمد چگنی

گوینده:علیرضا مقدسی

گزارشگر:فرهاد فرهادی

نویسنده:لیلا تاجرزاده

ویژه برنامه «آیت عشق» به مناسبت میلاد باسعادت حضرت امام رضا علیه السلام به صورت زنده از رادیو کیش پخش شد.

هر کجای ایران پهناور که زندگی کنی ،وقتی دلت با ذکر «یا رضا» بلرزد،به سوی ارض اقدس می ایستی و دست بر سینه خم می شوی و کلامت را به ذکر زیبای«السلام علیک یا علی بن موسی الرضا(ع)» مزین می سازی،... تا قد خمیده ات از تو تندیسی بسازد با یاد سلام بر غریب طوس.

امام رضا (ع) هشتمین امام شیعیان از سلاله پاک رسول خدا (ص) و هشتمین جانشین پیامبر مکرم اسلام (ص) است. بنابر نظر مشهور مورّخان وی در یازدهم ذی قعده سال ۱۴۸ هـ. ق، در مدینه منوّره متولد شد. نام مبارکش، علی، کنیه آن حضرت، ابوالحسن و دارای القاب متعددی از جمله؛ رضا، صادق، ‏صابر، فاضل، قرة ‏اعین المؤمنین و... هستند، اما مشهورترین لقب ایشان، «رضا» به معنای «خشنودی» است.

پدر بزرگوار امام رضا، امام موسی کاظم (ع) پیشوای هفتم شیعیان بودند که در سال ۱۸۳ ﻫ.ق، به دست هارون عباسی به شهادت رسیدند، و مادر گرامیشان نجمه (تکتم) نام داشت.

امام رضا (ع) در مدینه، پس از شهادت پدر، امامت بر مردم را بر عهده گرفت، و به رسیدگى امور پرداخت، شاگردان پدر را به دور خودش جمع کرد و به تدریس و تکمیل حوزه علمیه جدش امام صادق (ع) مشغول شد و در این راستا گام هاى بزرگ و استوارى برداشت.

سال تولید: 1396