جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱ آبان ۱۳۹۹

اولین جلسه برنامه ریزی برای جذب بیشترین گردشگر در نوروز ۹۹ - نمایش محتوای خبر

 

 

اولین جلسه برنامه ریزی برای جذب بیشترین گردشگر در نوروز ۹۹

اولین جلسه برنامه ریزی برای جذب بیشترین گردشگر در نوروز ۹۹

اولین جلسه ستاد نوروزی کیش با هدف جذب گردشگر بیشتر در نوروز۹۹ تشکیل شد.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز کیش، معاون گردشگری سازمان منطقه آزاد کیش در اين جلسه اعلام كرد: هدف این جلسه برنامه ريزي براي جذب حداکثری گردشگر و افزایش ملموس کیفیت خدمات است.
گزارشی در خصوص آمارهای نوروز سال98 در ابتدای این جلسه ارائه شد و بر اساس آن تعداد 234هزار و 555نفر به جزیره کیش سفر کردند که از این تعداد و به علت بارش های چند روزه باران، ورود گردشگر به صورت هوایی با رشد 6درصدی، ورود خودرو با کاهش 16درصدی و ورود دریایی  هم با کاهش 10درصدی روبرو بوده است.
بر اساس آمارهای ارائه شده، 87درصد مسافران به صورت خانوادگی به کیش سفر کردند، 70درصد تجربه سفر قبلی داشته و 68درصد هم اعلام کردند که سفر به کیش را به دیگران توصیه خواهند کرد.
مدیرعامل شرکت هواپیمایی کیش در این جلسه با بیان اینکه درصدد هستیم ظرفیت پروازی کیش را تا 35درصد افزایش دهیم گفت: برای این منظور دو هواپیمای زمین گیر شده را اور هال کرده و سه فروند هواپیمای  اجاره ای دیگر را به ناوگان هواپیمایی کیش می افزاییم.
فرزانه شرف بافی با تاکید بر لزوم کنترل قیمتها گفت: در کنار این موضوع مسیر جدید هواپیمایی کیش – دوحه را که در واقع تمرینی برای روزهای برگزاری مسابقات جام جهانی 2022 قطر است، راه اندازی می کنیم.
در این جلسه محسن قریب مدیرعامل موسسه جشنواره ها و مناسبتهای کیش با تاکید بر اینکه جزیره کیش ظرفیت پذیرای 3میلیون گردشگر در سال را دارد و به همین دلیل طرح های مختلف جزیره باید هر چه سریعتر به پایان برسد گفت: به دلیل گران شدن سفرهای خارجی باید با برنامه ریزیهای هدفمند و دخیل دادن ظرفیتهای بخش خصوصی، گردشگران بیشتری را جذب کیش کنیم.
آقازاده معاون امور شهری کیش هم با بیان اینکه یکی از آسیب های نوروز گذشته ،حضور افرادی بود که بدون نظارت و پایش، اقدام به اجاره دادن خانه مسافر داشتند گفت: امسال باید برنامه ریزی شود که ضمن مخدوش نشدن انضباط شهری، بحث امنیت مسافران هم تضمین شود.
رحمان سادات نجفی مدیرعامل جامعه بازاریان و بازرگانان کیش هم با تاکید بر ضرورت نظارت و کنترل قیمتها گفت: تور نظارتی پایش قیمتها از هفته آینده راه اندازی می شود تا ضعف های نظارتی شناسایی شوند.
مدیر روابط عمومی و امور بین الملل کیش هم با بیان اینکه در سال گذشته به دلیل کمبود منابع مالی تبلیغات محیطی و تلویزیونی مناسبی انجام نشد گفت: امسال درصدد هستیم در کنار فعال سازی برنامه آی کیش، تبلیغات تلویزیونی در دیگر شهرهای و مراکز استانی را افزایش دهیم.
مدیرکل بنادر و دریانوردی منطقه آزاد کیش هم با بیان اینکه تعداد شناور های مسافری برای ایام نوروز کم است گفت به دنبال تکمیل ناوگان دریایی کیش هستیم.
حسن قلی زاده افزود: برای معطل نشدن گردشگران در ایام طوفانی و مواج بودن دریا هم قصد اضافه کردن 3شناور قدرتمند را به ناوگان حمل و نقل دریایی کیش را داریم.
سلطانی مدیرعامل شرکت آب و برق کیش هم با اعلام اینکه به دنبال افزایش ظرفیت ذخیره آب به بیش از 45هزار مترمکعب هستیم گفت: برای پایداری شبکه آب در ایام نوروز دو واحد غیرفعال تعمیر و وارد مدار می شود.
در ادامه این جلسه خانزادی معاون عمرانی سازمان منطقه آزاد کیش خواستار تکریم عملی گردشگران با با تکیه بر شعار نوروز شاد شد.
پورعلی معاون فرهنگی سازمان منطقه آزاد کیش هم فعال سازی بیشتر شبهای جزیره در کنار پوشش رسانه ای فعالیت های نوروزی را راه افزایش رضایت و سفر بیش از پیش گردشگران به جزیره دانست.
در ادامه این جلسه دیگر حاضران هم با طرح ایده هایی بر بررسی نتایج حاصل از دستاوردهای نوروزی سال های گذشته و رفع ایرادات کمیته های مختلف نوروزی در کیش تاکید کردند.
در پایان احکام کمیته های مختلف نوروزی به روسای این کمیته ها اهداء شد