حمایت از کالای ایرانی | شنبه، ۲۹ دی ۱۳۹۷

اهدا خون - نمایش محتوای خبر

 

 

اهدا خون

اهدا خون

کیش / خبرگزاری صداوسیما / پزشکی

مدیرکلینیک امام علی (ع) گفت : مردم جزیره کیش در شب های قدر و درفاصله روزهای ششم تا دهم تیر ، با مراجعه به پایگاه های انتقال خون 380 واحد خون اهدا کردند.

دکتر محمد باقری گفت: درماه مبارک رمضان به دلیل کمبود خون و فرآورده های خونی درسراسر کشور پایگاه اهداء خون نیز با هدف تامین خون و فرآورده های خونی کشور به همت بیمارستان کیش به مدت پنج روز در مسجد امام حسن مجتبی (ع) و کلینیک امام علی (ع) مستقر شد.

دکتر باقری استقبال مردم کیش در این امر خداپسندانه و خیرخواهانه را خوب ارزیابی کرد و افزود : در مدت این پنج روز 240 واحد در مسجد امام حسن مجتبی (ع) و 140 واحد نیز در کلینیک امام علی (ع) توسط مردم  اهدا شد.

وی اظهار داشت: از بین 500 مراجعه کننده به این پایگاه ها تعدادی به دلیل نداشتن کارت ملی ، استفاده از داروهایي چون آنتی بیوتیک و همچنین سپری نشدن زمان لازم از اهدا خون قبلی موفق به اهدا خون نشدند و تنها 380 نفر دارای شرایط خون دادن بودند.

وی ا گفت : خون های اهدا شده به مراکز استان انتقال داده می شود و پس از تبدیل به فرآورده های خونی در شهرهای مختلف از جمله کیش ، بندرلنگه توزیع می شود.

مصرف کنندگان اصلی خون و فرآورده های آن؛ حادثه دیدگان در حوادث و سوانحی همچون تصادف های رانندگی، سوختگی ، اعمال جراحی، زایمان، بیماران تالاسمی، هموفیلی، افراد دیالیزی، نوزادان مبتلا به زردی ناشی از ناسازگاری خون مادر و جنین، پیوند اعضا، کم خونی های مزمن و انواع سرطان هستند.