سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۴ مهر ۱۴۰۰

آن روزها - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

آن روزها

Loading the player...

تهیه کننده: فرهادفرهادی

تصوبربرداران:احمدمرادی،مهدی روحی

تدوینگر:رضا کردی

مجری:بیژن منصوری فرد

این برنامه به تعداد ۶ برنامه 55  دقیقه ­ای ویژه هفته دفاع مقدس بصورت زنده، در ساختار گزارشی از سیمای مرکز کیش پخش ­می شود آیتم های برنامه شامل : آرم و تیتراژ ابتدایی ، گزارش،مصاحبه با مهمانان برنامه ،موسیقی تصویر ، وله  و...  می باشد.

افزایش شناخت و تحلیل مسائل دفاع مقدس و انقلاب و انعکاس دستاوردهای انقلاب اسلامی  از موارد بسیار مهم و محوری در این برنامه است .

در ۳۱ شهريور ۱۳۵۹ رژيم بعثي عراق با تصميم و طرح قبلي و با هدف برانداختن نظام نوپاي جمهوري اسلامي جنگي تمام عيار را عليه ايران اسلامي آغاز کرد. صدام حسين رييس جمهور عراق با ظاهر شدن در برابر دوربين‌هاي تلويزيون عراق با پاره کردن قرارداد ۱۹۷۵ الجزاير، آغاز تجاوز رژيم بعثي به خاک ايران را اعلام کرد.

آن روزها نام و نان بهایی نداشت و آنچه میدان دار بود، قیام بود و عروج. آن روزها ماندن بی معنا بود و مردن در بستر، ننگی بزرگ آن روزها شهادت، شاهراهی به وسعت افق داشت. آن روزها فاصله خاک تا افلاک و کویر تا بهشت، یک میدان مین بود. خاکریزها، بوی بهشتِ مردانی را گرفته بود که سر به سر، تن به مرگ می سپردند تا مبادا وجبی از کیان دین و وطن، به دست کفتاران حریص و متجاوز بیفتد؛ چرا که دفاع مقدس، رساترین واژه در قاموس ایستادگی این ملّت قهرمان است. مردان این دیار در پی تجاوز کفتار صفتان ننگ و نفرین، در هفت شهر عشق، هشت بهار، آزادگی را پیمودند و حماسه آفریدند.

شهریور سالروز شروع جنگ تحمیلی از سوی رژیم بعث عراق علیه جمهوری اسلامی ایران، به عنوان آغاز هفته دفاع مقدس نامگذاری شده است و  از ۳۱ شهریور تا ۶ مهر ادامه دارد.

این ویژه برنامه در هفته دفاع مقدس از ساعت 21:00 به مدت 55 دقیقه از سیمای مرکزکیش پخش می شود..

سال تولید: پاییز98