سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۷ مرداد ۱۴۰۰

انیمیشن یونس پیامبر - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

انیمیشن یونس پیامبر

Loading the player...

انیمیشن "یونس پیامبر" به تهیه كنندگی امیر كساوندی در 13 قسمت 11 دقیقه ای در مركز كیش تولید شده  است.

این انیمیشن به زندگینامه حضرت یونس پیامبر می پردازد . این پیامبر عظیم الشان در زمان حاكمان آشور مردم را به سوی ایمان و خداپرستی و دوری از گناهان دعوت می كرد . او پس از آنكه مردم دعوتش را نپذیرفتند بدون اذن پروردگار شهر را ترك می كند و با این اعتقاد كه خداوند او را بازخواست نمی كند سوار كشتی می شود و در طی مسیر با طوفانی روبه رو می شود و به دریا می افتد  ...

یونس(ع)یکی از پیامبران بوده که خدا وی را به سوی مردمی گسیل داشته که جمعیت بسیاری بوده اند، یعنی آمارشان از صد هزار نفر تجاوز می کرده و آن قوم دعوت وی را اجابت نکردند و به غیر از تکذیب عکس العملی نشان ندادند، تا آنکه عذابی که یونس(ع)با آن تهدیدشان می کرد فرا رسید.و یونس(ع) خودش از میان قوم بیرون رفت.

همین که عذاب نزدیک ایشان رسید و با چشم خود آن را دیدند، همگی به خدا ایمان آورده و توبه کردند خدا هم آن عذاب را که در دنیا خوارشان می ساخت، از ایشان برداشت.

و اما یونس(ع)وقتی خبردار شد که آن عذابی که خبر داده بود از ایشان برداشته شده، و گویا متوجه نشده که قوم او ایمان آورده و توبه کرده اند، لذا دیگر به سوی ایشان برنگشت در حالی که از آنان خشمگین و ناراحت بود.همچنان پیش رفت، در نتیجه ظاهر حالش حال کسی بود که از خدا فرار می کند و به عنوان قهر کردن از اینکه چرا خدا او رانزد این مردم خوار کرد دور می شود، و نیز در حالی می رفت که گمان می کرد دست ما به اونمی رسد، پس سوار کشتی پر از جمعیت شد و رفت.

در بین راه نهنگی بر سر راه کشتی آمد، چاره ای ندیدند جز اینکه یک نفر را نزد آن بیندازند، تا سرگرم خوردن او شود و از سر راه کشتی به کناری رود، به این منظور قرعه انداختندو قرعه به نام یونس درآمد، او را در دریا انداختند، نهنگ او را بلعید و کشتی نجات یافت.

آنگاه خدای سبحان او را در شکم ماهی چند شبانه روز زنده نگه داشت، و حفظ کردیونس(ع) فهمید که این جریان یک بلا و آزمایشی است که خدا وی را بدان مبتلاکرده و این مؤاخذه ای است از خدا در برابر رفتاری که او با قوم خود کرد، لذا از همان تاریکی شکم ماهی فریادش بلند شد به اینکه: "لا اله الا انت سبحانک انی کنت من الظالمین".

خدای سبحان این ناله او را پاسخ گفت و به نهنگ دستور داد تا یونس را بالای آب وکنار دریا بیفکند.نهنگ چنین کرد.یونس وقتی به زمین افتاد مریض بود.خدای تعالی بوته کدویی بالای سرش رویانید، تا بر او سایه بیفکند.پس همین که حالش جا آمد، و مثل اولش شد خدا او را به سوی قومش فرستاد، و قوم هم دعوت او را پذیرفتند و به وی ایمان آوردند، در نتیجه با اینکه اجلشان رسیده بود، خداوند تا یک مدت معین عمرشان داد.

سال تولید: 1392

تهیه کننده و کارگردان:امیر کساوندی

مجری طرح:اقدس کاظمی

تحقیق و پژوهش:عبدالحسین ابوالحسنی

نویسنده:امیر کساوندی

تدوین:حمید علیخانی ،امیر کساوندیجواب‌های شاخه ای نویسنده تاریخ
سلام بر شما قسمت 11 رو از کجا میتونم دریافت کنم ؟... س ح ۱۳۹۸/۱۰/۵ ۱۵:۳۰

س ح
سلام بر شما
قسمت 11 رو از کجا میتونم دریافت کنم ؟ فقط این قسمت رو ندارم.

تشکر
0 (0 آرا)
پست شده در ۱۳۹۸/۱۰/۵ ۱۵:۳۰