سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۲ تیر ۱۴۰۰

انتظار - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

انتظار

Loading the player...

تهیه کننده و تصویربردار: مهدی روحی

مجری و نویسنده: بیژن منصوری

گرافیک: مجید سلیمی

تدوینگر: مهدی اسماعیلی

برنامه انتظار به مدت 20 دقیقه به منظور پرداختن به موضوعات روز، شبهات، مباحث بنیادین و کلی و آشنایی با مفاهیم مرتبط با موضوع انتظار در حوزه محتوایی می پردازد.

هدف اصلی این برنامه : ترویج فرهنگ انتظار بین جوانان و مردم، پرداختن به مهدویت، فرهنگ انتظار ، شناخت سبک زندگی ، ولایت و پرداختن به بعدهای مختلف امام زمان (عج)می باشد.

حضرت مهدی (عج) یگانه فرزند امام عسکری علیه السلام یازدهمین امام شیعیان است. آخرین امام شیعیان در پانزدهم ماه شعبان ۲۵۵ ق، علی رغم مراقبت های ویژه مأموران حکومت عباسی، در خانه امام عسکری علیه السلام چشم به جهان گشودند. تولد مخفیانه آن حضرت بی شباهت به تولد حضرت موسی علیه السلام و حضرت ابراهیم خلیل علیه السلام نیست. همان گونه که این دو پیامبر بزرگ الهی تحت شدیدترین تدابیر امنیتی فرعونیان و نمرودیان به اراده خداوند و به سلامت در کنار کاخ فرعون و نمرود متولّد شدند، حضرت مهدی(عج) نیز در حالی که جاسوسان و مأموران خلیفه عباسی تمام وقایع خانه امام یازدهم علیه السلام را زیر نظر داشتند، در کمال امنیت و بدون آن که دشمنان بویی ببرند، در سحرگاه روز جمعه نیمه شعبان قدم به جهان هستی گذاشتند..پس از پنج سال زندگی تحت سرپرستی پدر، و مادر بزرگوارشان نرجس خاتون، در سال ۲۶۰ ق به دنبال شهادت حضرت عسکری علیه السلام ـ همچون حضرت عیسی علیه السلام و حضرت یحیی علیه السلام که در سنین کودکی عهده دار نبوّت شده بودند ـ در پنج سالگی منصب امامت شیعیان را عهده دار شدند. آن بزرگوار پس از سپری شدن دوران غیبت با تشکیل حکومت عدل جهانی احکام الهی را در سرتاسر زمین حاکمیت خواهد بخشید.

این برنامه روزهای جمعه ساعت 11:45 از سیمای مرکز کیش پخش می شود

سال تولید: پاییز98