رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۶ اسفند ۱۳۹۸

انتظار - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

انتظار

Loading the player...

تهیه کننده:یزدان قاسمی

تصویربرداران:مهدی روحی،محمد خلیلی،یزدان قاسمی

دستیار تصویر:احمد مرادی

تدوین:یزدان قاسمی

این برنامه به منظور پرداختن به موضوعات روز، شبهات، مباحث بنیادین و کلی و آشنایی با مفاهیم مرتبط با موضوع انتظار در حوزه محتوایی می پردازد. مجری برنامه در گفتگو با کارشناس که از میان مدرسین دانشگاه و روحانیون محترم انتخاب خواهند شد به تبادل نظر و بحث حول این محور خواهد پرداخت. هدف از ساخت این برنامه تبیین هر چه بیشتر فرهنگ مهدویت و آشنایی هر چه بیشتر مردم با امام عصر(عج) می باشد.

وی یگانه فرزند امام عسکری علیه السلام یازدهمین امام شیعیان است. امام زمان حضرت مهدی (عج) در سحرگاه نیمه شعبان 255 ق در سامرّا چشم به جهان گشود و پس از پنج سال زندگی تحت سرپرستی پدر، و مادر بزرگوارشان نرجس خاتون، در سال 260 ق به دنبال شهادت حضرت عسکری علیه السلام ـ همچون حضرت عیسی علیه السلام و حضرت یحیی علیه السلام که در سنین کودکی عهده دار نبوّت شده بودند ـ در پنج سالگی منصب امامت شیعیان را عهده دار شدند. آن بزرگوار پس از سپری شدن دوران غیبت با تشکیل حکومت عدل جهانی احکام الهی را در سرتاسر زمین حاکمیت خواهد بخشید.
آخرین امام شیعیان در پانزدهم ماه شعبان 255 ق، علی رغم مراقبت های ویژه مأموران حکومت عباسی، در خانه امام عسکری علیه السلام چشم به جهان گشودند. تولد مخفیانه آن حضرت بی شباهت به تولد حضرت موسی علیه السلام و حضرت ابراهیم خلیل علیه السلام نیست. همان گونه که این دو پیامبر بزرگ الهی تحت شدیدترین تدابیر امنیتی فرعونیان و نمرودیان به اراده خداوند و به سلامت در کنار کاخ فرعون و نمرود متولّد شدند، حضرت مهدی(عج) نیز در حالی که جاسوسان و مأموران خلیفه عباسی تمام وقایع خانه امام یازدهم علیه السلام را زیر نظر داشتند، در کمال امنیت و بدون آن که دشمنان بویی ببرند، در سحرگاه روز جمعه نیمه شعبان قدم به جهان هستی گذاشتند.

سال تولید: 1396