جهش تولید | چهارشنبه، ۱ بهمن ۱۳۹۹

انتخاب شایسته رهبر معظم انقلاب، حضرت آیت الله خامنه ای اتفاق مهمی در تاریخ انقلاب بود . - نمایش محتوای خبر

 

 

انتخاب شایسته رهبر معظم انقلاب، حضرت آیت الله خامنه ای اتفاق مهمی در تاریخ انقلاب بود .

انتخاب شایسته رهبر معظم انقلاب، حضرت آیت الله خامنه ای اتفاق مهمی در تاریخ انقلاب بود .

کیش/خبرگزاری صدا وسیما/سیاسی

امام جمعه کیش در خطبه های نماز جمعه با اشاره به فرا رسیدن سالگرد رحلت حضرت امام خمینی (ره)،گفت: رهبرمعظم انقلاب اسلامی پس از رحلت امام در مدت 28 توانستند تمامی فتنه ها و انحراف ها را یکی پس از دیگری خنثی کنند و اجازه ندادند خط اصیل انقلاب دچار کوچک ترین انحرافی شود.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما: حجت الاسلام والمسلمین علیدادی امام جمعه کیش در خطبه های نماز جمعه به قیام 15 خرداد وتشییع تاریخی پیکر امام راحل با حضور اقشار مختلف مردم اشاره کرد وگفت: انتخاب شایسته رهبر معظم انقلاب، حضرت آیت الله خامنه ای اتفاق مهمی در تاریخ انقلاب بود.

خطیب جمعه کیش با بیان اینکه بنیان گذار کبیر انقلاب اسلامی سختیهای فراوانی را در دوران های مختلف در راه به ثمر رساندن نهال انقلاب اسلامی ایران به جان خریدند افزود: دوران رهبری حضرت امام خمینی (ره) را می توان در چهار مرحله تشریح کرد.

وی اولین مرحله را معرفی حضرت امام خمینی(ره) به عنوان رهبر دینی در جامعه وکسب مقبولیت ایشان به عنوان رهبر از سوی جامعه اسلامی عنوان کرد و گفت:در این دوران امام راحل با روشنگری های خود ظلم و فساد در کشور را به مردم متذکر شدند واعلام کردند در چنین شرایطی تقیه حرام است.

حجت الاسلام والمسلمین علیدادی افزود: دراین دوران حضرت امام خمینی (ره) مبارزه را به کانون های اصلی آن یعنی مراکز علمی،فرهنگی ،حوزه های علمیه و دانشگاه ها سوق داد و توده های مردم را متوجه کانون های اصلی فساد در داخل وخارج از کشور کردند.

خطیب جمعه کیش مرحله دوم رهبری حضرت امام خمینی(ره) را دوران 15 ساله فطرت نام گذاری کرد وگفت: این دوران با سخنرانی های شجاعانه بنیان گذارکبیر انقلاب اسلامی علیه قانون ننگین کاپیتولاسیون آغاز می شود و تبعید 15 ساله امام را بدنبال دارد.

 وی افزود: حضرت امام خمینی(ره) در این دوران با هوشمندی هرچه تمام تر توانستند با محور قرار دادن ولایت فقیه به عنوان مهم ترین اصل در نظام جمهوری اسلامی ایران حکومت اسلامی را طراحی و اجرا کنند.

حجت الاسلام والمسلمین علیدادی در تشریح سومین مرحله از رهبری حضرت امام خمینی (ره)، گفت: این مرحله با اولین جرقه های انقلاب اسلامی در دی ماه سال 56 توسط مردم وطیفه شناس و سلحشور قم آغاز می شود و در نهایت پس از دو سال مبارزه در نهایت انقلاب اسلامی ایران در بهمن 57 به پیروزی می رسد.

امام جمعه کیش مرحله چهارم و10 سال رهبری حضرت امام خمینی (ره) بعد از پیروزی انقلاب اسلامی را به شهادت تحلیلگران تاریخ، سخت ترین دوران رهبری ایشان برشمرد وافزود: در این دوران جریان های معاند در داخل کشور و دشمنان خارجی هر روز نقشه ای جدید طراحی می کردند تا انقلاب را از مسیر واقعی خود خارج کنند اما امام راحل با هوشمندی هرچه تمام، توانستند کشور را به بهترین شکل ممکن اداره کنند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به نگرانی های دلسوزان نظام جمهوری اسلامی ایران و نقشه های شوم دشمنان به دوران بعد از حضرت امام خمینی(ره) اشاره کرد و افزود: به حول و قوت الهی اتفاق مبارک دیگری در تاریخ کشور رقم خورد و رهبرمعظم انقلاب اسلامی به عنوان رهبری فرهیخته، شایسته و از شاگردان برجسته حضرت امام خمینی(ره) سکان انقلاب اسلامی ایران را بدست گرفتند و توانستند 28 سال کشور را از خطرناک ترین پیچ و خم ها عبور دهند و فتنه ها را یکی پس از دیگری خنثی کنند واجازه ندادند فتنه ها به کشور آسیب برساند  و  انحراف ها کشور را از مسیر اصلی خارج کند.

امام جمعه کیش در پایان وفات حضرت خدیجه کبری (س) شخصیتی که تمامی هستی ودارایی خود را در راه اسلام وپیشرفت دین خدا فدا کرد تسلیت گفت.