جهش تولید | سه‌شنبه، ۴ آذر ۱۳۹۹

آموزش و پرورش کیش نیازمند ۹ کلاس درس جدید - نمایش محتوای خبر

 

 

آموزش و پرورش کیش نیازمند ۹ کلاس درس جدید

رئیس آموزش و پرورش کیش فضای آموزشی را مهمترین دغدغه برشمرد و گفت: برای سال تحصیلی جدید نیازمند اضافه شدن ۹ کلاس درس جدید هستیم.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیمای مرکز کیش، عربعلی زینالی با انتقاد از اینکه در مناطق تازه ساخته شده همچون شهرک رز و مناطق جدید همچون نوبنیاد هیچ فضای آموزشی ساخته نشده، گفت: نیازمندی های ده سال آینده آموزش و پرورش جزیره کیش را بررسی و ارزیابی کرده و به سازمان منطقه ازاد کیش ارائه کرده ایم.
زینالی با تشریح وضعیت معیشتی معلمان جزیره گفت: در حال حاضرتعداد 45 نفر در پایه ابتدایی کمبود داریم که دلیل اصلی آن وضعیت سخت معیشتی در کیش است.
وی افزود: کمک هزینه اعطایی به معلمان جزیره از  شش سال گذشته تاکنون هیچ تغییری نکرده ولی هزینه های زندگی افزایش چشمگیری داشته است.
رئیس آموزش و پرورش کیش با بیان وضعیت مناسب تجهیزات مدارس گفت: اگرچه در حوزه تامین کالاهای مصرفی همچنان نیازمند کمک های مردمی و سازمان منطقه آزاد کیش هستیم گفت: امسال آزمایشگاه های مجهز تری ساخته شده و علاوه بر آن در هنرستان خوارزمی، کارگاهی مجهز ویژه رشته برق ساخته شده که به زودی به بهره برداری می رسد.
زینالی در خصوص آخرین پیگیری ها از سوی وزارتخانه هم گفت: دستور راه اندازی دفتر ویژه مناطق آزاد در وزارت آموزش و پرورش ابلاغ شده و امیدواریم با این ساختار جدید مشکلات جزیره هم حل شود.
 
رئیس آموزش و پرورش کیش در بخش دیگری از سخنان خود به موضوع شهریه ها هم پرداخت و گفت: در مدارس دولتی نیازمند حمایت های مادی خانواده ها هستیم اما در مدارس غیرانتفاعی امسال حداقل و حداکثری بین 5 میلیون تا 17 میلیون که مربوط به سال های پایانی دبیرستان و  پایه پیش دانشگاهی است تعیین شده است.
راه اندازی دبیرستان ویژه دانش آموزان استثنایی با کادر تخصصی در کنار راه اندازی مرکز اختلال یادگیری و راه اندازی رشته تربیت بدنی که مراحل پایانی خود را سپری می کند از دیگر موضوعاتی بود که رئیس آموزش و پرورش کیش به آنها اشاره کرد.