حمایت از کالای ایرانی | شنبه، ۲۸ مهر ۱۳۹۷

آموزش و فرهنگ سازی مهمترین عامل کاهش مصرف مواد مخدر - نمایش محتوای خبر

 

 

آموزش و فرهنگ سازی مهمترین عامل کاهش مصرف مواد مخدر

آموزش و فرهنگ سازی مهمترین عامل کاهش مصرف مواد مخدر

سرپرست معاونت فرهنگی اجتماعی سازمان منطقه آزاد کیش در دیدار با دبیر شورای هماهنگی مبارزه باموادمخدر کیش، آموزش و فرهنگ سازی را مهمترین عامل موثر در کاهش مصرف موادمخدر دانست.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکزکیش، سرپرست معاونت فرهنگی اجتماعی سازمان منطقه آزاد کیش افزود: اگر آموزشهای پیشگیرانه اعتیاد به وسیله دستگاههای متولی در جامعه بویژه برای جوانان، نوجوانان و خانواده ها ارائه شود، تاثیرگذار خواهد بود.
سعید پورعلی باتاکید بر استفاده از ظرفیتهای موجود در جزیره کیش برای امر پیشگیری از اعتیاد،گفت : با فعال کردن ظرفیت های بالقوه در این جزیره مرجانی شاهد نهضت پیشگیری در حوزه آسیب های اجتماعی و تحقق شعار جزیره پاک خواهیم بود.
وی در ادامه نهادهای مردمی، رسانه ها، هنرمندان، مسجد ، جامعه روحانیت ، همدلی و وحدت مردم و مسئولان در جزیره کیش را از مولفه ها و ظرفیت های مناسب برای تحول در امر آموزش های پیشگیرانه دانست.
پورعلی رسانه ها را از دیگر ظرفیت های مهم در امر پیشگیری و مبارزه با مواد مخدر برشمرد و گفت: اصحاب رسانه باید در جزیره کیش در این مسیر پیشگام باشند و در قالب یادداشت، گزارش، خبر و تحلیل در این حوزه ورود کنند.
وی افزود: همدلی و وحدت مثال زدنی بین جامعه روحانیت و ائمه جماعات با مردم و حضور گسترده اقشار جامعه در مساجد سطح جزیره کیش یک فرصت بی بدیلی است تا بتوان از سنگر مساجد برای امر پیشگیری استفاده کرد.
 پورعلی با اشاره به اینکه برای مبارزه واقعی با آسیب ها و پلشتی های موجود در جامعه یک نگاه جامع و واقع بینانه داشته باشیم، گفت: نباید سیمای واقعی در هر منطقه را کتمان کرد و با پاک کردن صورت مساله با پدیده ها برخورد کرد.
سرپرست معاونت فرهنگی اجتماعی سازمان منطقه آزاد کیش در ادامه بررسی دقیق آماری، نگاه به شرایط و وضعیت موجود و برنامه ریزی هدفمند را در مبارزه همه جانبه با این معضل خانمانسوز تاثیرگذار دانست.
محمدحسن جهان دبیر شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر کیش نیز در این جلسه گفت: معضلات موادمخدر و تاثیرات آن بر سایر جرائم و آسیب های اجتماعی مهمترین نکته در جلسات شورای فرهنگ عمومی است.
سرهنگ جهان گفت: برخوردهای قهری در بحث اعتیاد و سایر آسیب های اجتماعی بسیار انجام شده است، اما جامعه نیازمند حرکت های فرهنگی اجتماعی است .
وی تهاجم فرهنگی را از اصلی ترین روشهای دشمنان برای ضربه زدن به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران برشمرد و افزود: نوجوانان و جوانان مرکز توجه سوداگران مواد مخدر در برنامه ریزی های دشمنان هستند.
وی پائین بودن آگاهی خانواده ها از عواقب مصرف مواد مخدر و نا آشنایی خانواده ها از مهارت های زندگی ، وجود باورهای اعتقادی غلط ، دوستان ناباب و نداشتن مهارت نه گفتن را از عوامل گرایش به مواد مخدر برشمرد.
جهان با تقدیر از تعامل بسیار خوب مجموعه های مختلف سازمان منطقه آزاد با شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر کیش، گفت: همه در راه مبارزه با موادمخدر سهم و نقش دارند و هر دستگاه و سازمان نقش خود را به خوبی انجام دهد شاهد کاهش آسیب های اجتماعی این پدیده شوم خواهیم بود.