جهش تولید | پنج‌شنبه، ۷ اسفند ۱۳۹۹

آمریکایی ها در تاریخ همیشه نشان داده اند بر خلاف ادعایشان نه تنها مدافع حقوق بشر نیستند بلکه همیشه ان را نقض کرده اند. - نمایش محتوای خبر

 

 

آمریکایی ها در تاریخ همیشه نشان داده اند بر خلاف ادعایشان نه تنها مدافع حقوق بشر نیستند بلکه همیشه ان را نقض کرده اند.

Loading the player...

دانلود

کیش/خبرگزاری صدا وسیما/سیاسی

حمله به هواپیمای مسافری ایران و شهادت 300 مسافر بی گناه معنای حقوق بشر آمریکایی است.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، امام جمعه کیش در خطبه های نماز جمعه با اشاره به سالروز حمله ناو آمریکایی به هواپیمای مسافربری جمهوری اسلامی ایران در سال 1367 گفت: آمریکایی ها در تاریخ همیشه نشان داده اند بر خلاف ادعایشان نه تنها مدافع حقوق بشر نیستند بلکه همیشه ان را نقض کرده اند.

حجت الاسلام والمسلمین علیدادی افزود: اگر حتی بپذیریم که آن ها هواپیما را با یک هواپیمای نظامی اشتباه گرفته اند پس چرا بعد از این اتفاق  به فرمانده ناو آمریکایی مدال افتخار دادند؟

وی با تاکید بر اینکه فهرست سیاه آمریکایی ها در جنایات علیه انسانیت چهره ان ها را سیاه کرده است بیان کرد: آن ها حق صحبت در خصوص حقوق بشر را ندارند چرا که ریختن بمب اتم بر سر مردم در ژاپن، فروش سلاح های ممنوعه به کشورهای حامی تروریست، نسل کشی در یمن، عراق و سوریه، راه اندازی زندان های مختلف در کشورهای مختلف مثل زندان ابوغریب، حمایت از گروه های تروریستی همچون داعش، حمایت از منع تحصیل دختران محجبه و دست بند زدن به کودک پنج ساله نمونه های بارز دشمنیشان با حقوق بشر است.

وی به هفته مبارزه با مواد مخدر اشاره کرد و گفت: مواد مخدر راهی شیطانی است که ذره ذره باعث نابودی فرد، خانواده و اجتماع می شود.

خطیب جمعه کیش مبارزه با مواد مخدر را وظیفه تعاملی مردم، خانواده ها و مسئولان دانست و افزود: اعتیاد بلایی خانمانسوز و راهی برای توفیق دشمن در جنگ نرم است.

حجت الاسلام والمسلمین علیدادی با تسلیت سالروز شهادت آيت الله صدوقي شهید محراب و همچنین تخریب قبرستان بقیع و بارگاه معصومین(علیهم الاسلام) به دست وهابیون گفت: امیدواریم جامعه اسلامی به جایی برسد که مبنای منطقی و اصول اصیل اسلام منطبق با آیات و روایات در همه عرصه ها به صورت واقعی بیان و به کار گرفته شود.

وی در بخش دیگری از صحبت های خود با بیان اینکه اگر به معاد و اخرت اعتقاد داشته باشیم باید مواظب اعمال خود باشیم تا کارهای نیکو و ثواب ما را از بین نبرد گفت: دوری از منت و آزار عملی و کلامی بعد از انجام کار خیر، پرهیز از خودنمایی و ریاکاری و همچنین ایمان نداشتن به انجام کار خیر و تظاهر به مومن بودن مواردی اند که باید برای از بین نرفتن کارهای ثوابمان آن ها را رعایت کنیم.