سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۹ فروردین ۱۴۰۰

امام خمینی (ره) احیاگر اسلام ناب محمدی بود - نمایش محتوای خبر

 

 

امام خمینی (ره) احیاگر اسلام ناب محمدی بود

امام خمینی (ره) احیاگر اسلام ناب محمدی بود

امام خمینی (ره) احیاگر اسلام ناب محمدی بود

نایب رئیس مجلس شوراس اسلامی در سفر به کیش امام خمینی(ره)  را معمار انقلاب اسلامی و احیاگر آرمان ها  و ارزش های ناب محمدی دانست.

محمد رضا باهنر امشب که برای گرامیداشت سالروز رحلت ملکوتی امام خمینی(ره)   و گرامیداشت قیام 15 خرداد در جمع مردم کیش سخنرانی می کرد، گفت: قیام 15 خرداد امام خمینی(ره)   را آغاز حرکت علنی علیه حکومت جور و ستم شاهی بیان کرد .

وی با اشاره به اینکه امام خمینی(ره) 15 سال را صرف تربیت مبارزانی کرد که هدفشان احیای اسلام اصیل بود افزود: رهبر کبیر انقلاب با بصیرت تمام عمر با برکت خود را صرف آموزش و ساختن امت بزرگ اسلامی برای وقوع بزرگترین انقلاب قرن کرد.

 نایب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: بنده خالص خدا بودن یکی از صفات بارز امام خمینی(ره)  بود که شاگردان و رهروانش با تکیه و آموزش همین خصلت امام، توانستند سال های سال در مقابل جبهه باطل مقاومت و از ارزش های انقلاب و اسلام ناب دفاع کنند.

باهنر با اشاره به اینکه امام خمینی(ره)  در طول عمر مبارزاتی خود با سه جبهه مبارزه می کرد افزود: شاه و نظام شاهنشاهی، تفکرات کمونیستی با ترویج بیزاری از دین و و امپریالیستی با انتشار جدایی دین از سیاست و مسلمانان و عالمان سطحی نگر ارکان هایی بودند که امام خمینی(ره)  وجودشان را خطر بزرگی برای اسلام ناب محمدی می دانست و با آن ها مبارزه می کرد.

وی تلاش های صورت گرفته توسط امام از سال 42 تا 1357 را تلاش برای آماده سازی ملت و از سال 1357 تا سال  67 را هم  تلاش برای ایجاد دولت دانست و گفت: نگاه امام به انقلاب حمایت از محرومان و پابرهنگان بود.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: انقلاب اسلامی ایران نخستین انقلابی در منطقه بود که پس از پیروزی، برای تعیین نوع حکومت، ان را به همه پرسی گذاشت تا مردمی بودن و اسلام خواهی بودن مردم ایران در تاریج ثبت شود.

باهنر نمونه بارز عشق مردم به نظام را رشادت های آنان در هشت سال دفاع مقدس بیان کرد و گفت: در طول تاریخ ایران، در جنگ تحمیلی عراق علیه ایران ذره ای از خاک کشورمان کم نشد و این به برکت وجود جوانانی بود که عاشق اسلام و امام بودند.

وی رهبری و هدایت رهبر معظم انقلاب حضرت امام خامنه ای را هم دنباله روی خط امام خمینی (ره) دانست که توانسته است با درایت هرچه تمام تر کشتی انقلاب را به ساحل امن برساند.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی اوضاع امروز کشورمان را عالی ارزیابی کرد و گفت: امروز کشورهای منطقه نه به زور اسلحه و جنگ بلکه از طریق شناخت از انقلاب اسلامی و خط امام راحل در حال پیکار با مستکبران عربی غربی هستند.

باهنر با اشاره به دستاوردهای علمی جمهوری اسلامی ایران در زمینه های هسته ای، نانو، هوافضا و ... افزود: این پیشرفت ها حاصل روحیه خودباوری بود که امام خمینی(ره) پس از انقلاب به ملت ما تزریق کردند.

وی با تاکید بر حمایت همه جانبه از تیم مذاکره کننده هسته ای گفت: چه بخواهیم و چه  نخواهیم تعهد نامه ای را امضا کنیم مطمئن باشید در هر دو صورت حقوق ملت ایران با جدیت تمام لحاظ شده است.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: دلواپسی دلواپسان وجود دارد و درست هم است اما نباید انگ خیانت به مذاکره کنندگان زد و همه بدانند که اعتماد کامل به کارشناسان کشورمان در کنار حمایت و نظارت دائمی وجود دارد.