سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۱ فروردین ۱۴۰۰

امام جمعه کیش گفت: امریکا با همه وجود با مادشمنی دارد - نمایش محتوای خبر

 

 

امام جمعه کیش گفت: امریکا با همه وجود با مادشمنی دارد

Loading the player...

حجت الاسلام والمسلمین علیدادی افزود: گفتگوهای هسته ای و فشار بر ملت ایران تنها بهانه و موضوعی فرعی است و هدف استکبار جهانی دعوا با نظام اسلامی است.

وی تاکید کرد: آمریکا و هم پیمانانشان با کشورهای اسلامی و به خصوص ایران که بخواهند بر محور اسلام ناب محمدی فعالیت کنند مخالفند.

خطیب جمعه کیش با اشاره به بیانات سرنوشت ساز رهبر معظم انقلاب در خصوص برجام گفت: مذاکره با امریکا که دنبال نفوذ در کشور است  بی فایده  است.

حجت الاسلام والمسلمین علیدادی در خصوص فاجعه منا بیان کرد: دولت ایران از مواضع خود با قاطعیت  دفاع می کند و اهالی قلم، رسانه، شاعران و همه دست اندر کاران باید حادثه منا را در تاریخ ماندگار کنند.

وی با اشاره به جان باختن تعداد زیادی از مسلمانان در فاجعه منا گفت: اعراب از قدیم تا کنون به مهمان نوازی معروف بوده اند اما  دولت عربستان اصول مهمان نوازی را رعایت نمی کند و باعث جان باختن زائران الهی می شود.

وی که خود نیز در مراسم حج امسال حضور داشت  افزود: بسیاری از خانواده های ایرانی در آستانه محرم  و روزهای مصیبت خاندان پیامبر (ص) عزادار شده اند و خیلی از زائران حرم امن الهی هنگام جان دادن ذکر  یا حسین(ع) بر لب داشتند اما شرطه های عربستان به جای کمک به آنها می گفتند: به جای یا حسین  بگویید یا الله.

خطیب جمعه کیش سکوت مجامع بین المللی را هم محکوم کرد و گفت: این مجامع که دم از حقوق بشر می زنند چرا دست کم از جان باختن این همه انسان ابراز ناراحتی نمی کنند؟

خطیب جمعه کیش در پایان به سالروز شهادت شهید اشرفی اصفهانی امام جمعه کرمانشاه اشاره و به مقام شهدا ادای احترام کرد.