رونق تولید ملی | یک‌شنبه، ۲۸ مهر ۱۳۹۸

آمادگی کیش در صورت هجوم احتمالی ملخ‌ها به جزیره - نمایش محتوای خبر

 

 

آمادگی کیش در صورت هجوم احتمالی ملخ‌ها به جزیره

آمادگی کیش در صورت هجوم احتمالی ملخ‌ها به جزیره

سرپرست شرکت عمران، آب و خدمات منطقه آزاد کیش از آمادگی مقابله با هجوم احتمالی ملخ‌ها به جزیره کیش خبر داد.

به گزارش خبرگزاري صداوسيما مركز كيش، مقدس زاده با بیان اینکه در حال حاضر استان‌های جنوبی کشور نظیر سیستان و بلوچستان، کرمان، بوشهر، جنوب فارس و هرمزگان درگیر این رویداد هستند، افزود: هجوم ملخ‌ها بزرگترین تهدید برای امنیت غذایی کشور محسوب می‌شود.

وی اظهار کرد: با توجه به اینکه جزیره کیش در مسیر هجوم ملخ‌ها از کشور عربستان به استان‌های جنوبی کشور قرار دارد، محتمل است که به این منطقه نیز وارد شوند.
مقدس زاده با اشاره به اینکه عمده خسارت ملخ بر محصولات زراعی است، تصریح کرد: با توجه به اینکه در جزیره کیش محصولات زراعی کشت نمی‌شود، تا حدودی جزیره کیش از این خسارات در امان است و فقط ممکن است از برگ‌های برخی گونه‌های درخت و درختچه کیش تغذیه کنند.
وی تاکید کرد: در صورت وقوع چنین رویدادی در کیش، تنها ممکن است از نظر روحی و روانی ساکنان و گردشگران را آزار دهد که در آن صورت از مردم درخواست می‌شود آرامش و صبوری خود را حفظ کنند، زیرا ملخ‌ها آزاری برای انسان ندارد.
مقدس زاده با اشاره به اینکه جزیره کیش در سال ۷۵ نیز به مدت یک هفته شاهد هجوم ملخ‌ها بوده است، اعلام کرد: در صورت ورود ملخ‌ها به جزیره کیش مبارزه شیمیایی جهت جلوگیری از جفت‌گیری و تخم ریزی آنها در این منطقه به عمل خواهد آمد.