سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | جمعه، ۲۷ فروردین ۱۴۰۰

آمادگی کیش برای میزبانی از گردشگران نوروزی - نمایش محتوای خبر

 

 

آمادگی کیش برای میزبانی از گردشگران نوروزی

آمادگی کیش برای میزبانی از گردشگران نوروزی

مدیر اجتماعی سازمان منطقه آزادکیش از برنامه ریزی گسترده و تلاش برای پذیرایی مطلوب از گردشگران کیش درنوروز۱۴۰۰ خبر داد.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز کیش، شیردل در اولین جلسه کمیته فرهنگی و اجتماعی ستاد نوروزی با تاکید بر ضرورت آماده سازی جزیره کیش برای پذیرایی ازگردشگران گفت: خوشبختانه در سایه رعایت ضوابط بهداشتی و نظارت‌های همه جانبه شرایط جزیره کیش درحال حاضر مناسب است و امید می‌رود با استمرار این روند در تعطیلات نوروز هم میزبان گردشگران زیادی باشیم.

وی با بیان اینکه همه بخش‌های دولتی و خصوصی باید تلاش کنند تا خدمات مطلوبی به هموطنان ارائه شود افزود: برای تقویت تعاملات میان بخشی، پس از تجمیع نیاز بخش‌های مختلف در جهت کسب آمادگی درهمه حوزه‌ها جلسات متعددی برگزارمی شود.

شیردل افزود: با تلاش کادر درمان و سلامت کیش و اهتمام سازمان ها، ادارت و نهاد‌ها و بخش خصوصی در رعایت کامل ضوابط و آماده سازی فضای جزیره کیش برای استقبال از نوروز۱۴۰۰ و هموطنان عزیز در آمادگی کامل خواهیم بود.

سلمانی در این جلسه از برنامه ریزی گسترده شرکت عمران، آب و خدمات برای زیباسازی فضای شهری، آماده سازی مراکز اقامتی و پذیرایی ویژه گردشگران نوروزی خبر داد و گفت: در راستای تقویت فعالیت‌های فرهنگی در اماکن اقامتی و کمپ‌های نوروزی امسال سیستم‌های صوتی جهت پخش اذان درمصلای کیش تعبیه شده است.

وی پیشنهاد کرد بسته‌های فرهنگی حاوی کتاب‌های ادعیه و سجاده در بین گردشگران کمپ‌های نوروزی توزیع شود.

سعید یکه دهقان مدیر بازاریابی معاونت گردشگری سازمان منطقه آزاد کیش با بیان اینکه جزیره کیش درسایه جلب اعتماد هموطنان درزمینه رعایت ضوابط بهداشتی درماه‌های اخیر رونق چشمگیری را در گردشگری تجربه کرده است گفت: رویداد‌های نوروزی۱۴۰۰، جشن‌ها و برنامه‌های متعددفرهنگی و اجتماعی ترتیب داده شده و چنانچه شرایط ملی ناشی از شیوع کرونا به گونه‌ای رقم بخورد که امکان سفر برای هموطنان فراهم باشد بی تردید نوروز امسال فضای بسیارشاد و مفرحی درانتظارگردشگران جزیره کیش خواهد بود.

حائری نماینده مدیریت فرهنگی و آموزشی منعطف بودن برنامه‌های فرهنگی را مهم‌ترین مشخصه برنامه‌های نوروز۱۴۰۰ عنوان کرد و گفت: اجرای تمام برنامه هادر فضای بازبوده و با هدف حفظ فاصله اجتماعی واجتناب ازمتمرکز بودن برنامه‌ها جدول زمان بندی و مکان برگزاری برنامه‌ها به دقت تنظیم می‌شود.

وی با بیان اینکه برنامه‌های نوروزی کیش در قالب جنگ‌های شاد، گروه‌های موسیقی محلی، استیج‌های خیابانی و جشنواره‌های متنوع برگزارمی شود افزود: بهره مندی ازهنرمندان بومی در برنامه‌های نوروزی امکان تغییر زمان برنامه‌ها را ممکن می‌سازد و چنانچه به دلیل شرایط ناشی ازکرونا ناچار به تغییر و تاخیر برخی برنامه‌ها باشیم مشکلی بوجود نمی‌آید.

دکتر نادعلی نژاد رییس بیمارستان کیش نیز تقویت تعاملات بین بخشی را مهم‌ترین رکن درارائه خدمات مطلوب به هموطنان عنوان کرد و افزود:بیمارستان کیش نیز با برنامه ریزی‌های دقیق آماده ارائه خدمات به گردشگران است و درتعطیلات نوروز زمینه حضورمتخصصان رشته‌های مختلف رافراهم می‌کند.

وی با اشاره به انجام تمهیدات لازم و ارتباط باسازمان انتقال خون برای تامین نیاز‌های ضروری بیماران درتعطیلات نوروز گفت: امسال نیز با نظر سنجی‌های دوره‌ای و برگزاری جلسات منظم جهت پایش نتایج نظرسنجی‌ها، برای افزایش رضایتمندی مراجعان ازخدمات بیمارستان تلاش خواهیم کرد.

نادعلی نژاد افزود: در ماه‌های ابتدایی امسال به دلیل جو روانی ناشی ازشیوع کرونا آمارمراجعان به بیمارستان کاهش یافته بود و با جداسازی بخش‌های درمانی و تخصصی، تغییر در روند ارائه خدمات و اعتماد سازی ساکنان و گردشگران با آسودگی خاطر ازخدمات بیمارستان کیش استفاده می‌کنند.

رییس بیمارستان کیش با بیان اینکه برگزاری مانور قطع برق در روز‌های آتی در بیمارستان کیش یکی از برنامه‌های تقویت سطح آمادگی این مرکز درمانی است گفت: آمبولانس‌های بخش فوریت‌های پزشکی بیمارستان کیش هم برای ارائه خدمات به گردشگران نوروزی درآمادگی کامل هستند.

عبداله علیخانی معاون جمعیت هلال احمرکیش نیز با اشاره به تعامل خوب جمعیت هلال احمر و بیمارستان کیش ازاستقرار ۲ پایگاه دائمی این جمعیت دربندرگاه و فرودگاه کیش خبر داد و اظهارداشت: در صورت اعلام نیاز آمادگی داریم تا با افزایش شمار پایگاه‌های هلال احمر در مصلای کیش، پارک مرجان و حتی بندرچارک درخدمت هموطنان باشیم.

نماینده اداره مخابرات کیش هم با اشاره به تلاش این مرکز مخابراتی برای افزایش پهنای باند جهت سهولت بهره مندی گردشگران از اینترنت و راه اندازی چهار سامانه خدماتی خبر داد و گفت: سامانه ۲۰۲۰ برای رفع ایرادات اینترنت، ۲۰۱۱۷ خرابی تلفن ثابت، ۲۰۰۰ پرداخت قبوض تلفن ثابت و ۹۹۹۰ برای خدمات مشترکین همراه اول راه اندازی شده است.

نماینده اداره دامپزشکی کیش نیز از بازدید‌های متعددو نظارت گسترده برعملکردسردخانه هاو انبار‌های موارد پروتئینی درکیش با هدف سلامت عرضه موادگوشتی درنوروز ۱۴۰۰ خبرداد.

اطلاع رسانی گسترده درخصوص برنامه‌های نوروزی و لزوم توجه گردشگران برای تمهیدات سفری ایمن، تجمیع و پایش اطلاعات ضروری جهت درج دربروشور‌های اطلاع رسانی و توزیع آن بین گردشگران درمبادی ورودی، ذخیره سازی آب و برق، شیفت بندی نانوایی‌ها و تامین آرد موردنیاز ساکنان وگردشگران ازدیگرموارد مطرح شده دراین نشست بود.