جهش تولید | جمعه، ۱۵ اسفند ۱۳۹۹

آمادگی کیش برای میزبانی از رویداد‌های بین المللی ورزشی - نمایش محتوای خبر

 

 

آمادگی کیش برای میزبانی از رویداد‌های بین المللی ورزشی

آمادگی کیش برای میزبانی از رویداد‌های بین المللی ورزشی

مدیرعامل موسسه ورزش و تفریحات سالم کیش از بستر سازی مناسب جزیره کیش برای میزبانی از مسابقات بین المللی خبر داد.

به گزارش خبرگزاري صداوسيما مركز كيش، امیری خراسانی گفت: جزیره کیش همواره می تواند میزبان شایسته ای برای رویدادهای ورزشی در سطوح ملی و بین المللی باشد و میزبانی از مسابقات غواصی ارتش های جهان ۲۰۱۹ در مرداد،گواه این توانمندی است.

وی افزود : در پی این رویداد و با توجه به امکانات خوب و شرایط آب و هوایی مناسب این منطقه، آبان امسال میزبان مسابقات جهانی کبدی خواهیم بود و در حاشیه این رویداد بین المللی ، برای  استقرار کنفدراسیون جهانی کبدی در جزیره کیش هم تلاش می کنیم.
امیری همچنین با اشاره به برگزاری رویدادهای  غواصی و نجات غریق در کیش گفت: براساس تفاهم نامه بین موسسه ورزش و فدراسیون نجات غریق و غواصی جمهوری اسلامی ایران، این رویدادها  در شش ماهه دوم امسال به میزبانی جزیره کیش برگزار خواهد.
مدیرعامل موسسه ورزش و تفریحات سالم کیش امکانات دریایی و ساحلی کیش را بسیار مطلوب و قابل قبول عنوان کرد وگفت: کیش  قابلیت تبدیل شدن به قطب ورزشهای ساحلی و دریایی کشور را دارد و می تواند با همکاری وزارت ورزش، سازمان منطقه آزاد کیش و سرمایه گذاران علاقه مند در این زمینه و همچنین بستر سازی لازم ، میزبان شایسته ای برای رویدادهای ملی و بین المللی ساحلی و دریایی باشد.
امیری در خصوص چگونگی روند بازسازی اماکن ورزشی گفت: طبق تفاهم نامه منعقد شده فی مابین سازمان منطقه آزاد کیش و یکی از سرمایه گذاران قدیمی جزیره کیش، مجموعه سوارکاری به زودی بازسازی و تجهیزشده و امکانات این مجموعه نیز استاندارد سازی خواهدشد.
امیری خراسانی با اشاره به فضاهای آموزشی - ورزشی مطلوب در جزیره کیش از برگزاری جلسه ای با مسئولان اداره آموزش و پرورش کیش درآینده نزدیک، با هدف استفاده بهینه دانش آموزان از فضاهای ورزشی کیش خبر داد و گفت : با همکاری دو طرفه استعدادهای ورزشی دانش آموزان شناسایی شده و برنامه ریزی می شود تا در تمامی زمینه ها، ورزش کیش در مسیر توسعه و پیشرفت قرار گیرد.