سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۲۴ فروردین ۱۴۰۰

اقتصاد کیش در گردنه انقباض - نمایش محتوای خبر

 

 

اقتصاد کیش در گردنه انقباض

دانلود

مدیر عامل سازمان منطقه آزاد کیش گفت: کیش در رکود اقتصادی به سر نمی‌برد، اقتصاد کیش در حال عبور از گردنه انقباض است.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز کیش، محمد ابراهیم انصاری لاری در دیدار با فعالان اقتصادی کیش گفت: با راه اندازی کسب و کارهای جدید و بهره گیری از خلاقیت و نوآوری می توان مسیر توسعه و پیشرفت را در کیش هموار تر کرد و اقتصاد کیش آسان تر از گردنه انقباض عبور می کند.
وی افزود: کیش باید مقصد سکونت نخبگان اقتصادی و سرمایه گذاری شود و فعالان اقتصادی و مسئولان نباید اجازه دهند انقباض اقتصادی کیش به بحران رکود تبدیل شود.
انصاری لاری کاهش هزینه های سفر به کیش را یکی از مهمترین راهکارهای توسعه اقتصادی در کیش برشمرد و گفت: همه فعالان اقتصادی باید با تعامل یکدیگر نرخ خدمات را بیش از 30 درصد کاهش دهند .
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش افزود: مسافران نوروزی بهترین مبلغان کیش هستند و گردشگران اگر با رضایت از کیش خارج شوند افرادی زیادی را برای سفر به کیش تشویق می کنند.
در این نشست برخی از فعالان اقتصادی نیز مشکلات کیش را مطرح کردند.
محسن قریب یکی از فعالان اقتصادی کیش گفت: اشتغال زایی ، ارائه بسته های تشویقی وتبلیغات مستمر و هدفمند در رسانه های معتبر به پیشرفت کیش کمک می کند.
مسیح الله صفا رئیس جامعه هتلداران کیش در این نشست گفت : تا پایان سال دو هتل با 400 اتاق و 1000 تخت   در کیش به بهره برداری می رسد .
وی تاکید کرد : کاهش نرخ سفر به کیش به رونق بیش از پیش این منطقه گردشگری می افزاید.
رحمان سادات نجفی مدیر عامل جامعه بازاریان کیش نیز در سخنان خود به هجمه های مختلف در خصوص مناطق آزاد از جمله کیش اشاره کردوگفت: کمبود مسافر را نباید با گردشگرانی که در کیش حضور دارند جبران کرد (فروش اجناس با قیمت بالا به گردشگرانی که به کیش می آیند  برای جبران کمبود مسافر و فروش پایین در مواقع مختلف سال )   این امر برای کیش تبعات منفی دارد.
پاسخگویی مسئولان  به ويژه در فضای مجازی، کاهش هزینه های سفر، گسترش فضاهای تفریحی برای بانوان و بهره گیری از توانمندی بانوان در عرصه های مختلف مدیریتی و اجتماعی، تشکیل صندوق سرمایه گذاری عام برای شهروندان و کاهش تصدی گری سازمان، کاهش بروکراسی های اداری در دریافت مجوز فعالیت های اقتصادی برای سرمایه گذاران، اجرایی شدن قوانین مناطق آزاد بر اساس تعریف قانونگذار ، برنامه ریزی های پایدار در حوزه های صنعت، پرهیز از تبلیغات منفی برای کیش توسط دبیرخانه مناطق آزاد و دولت از دیگر مطالبی بود که در نشست مدیر عامل سازمان منطقه آزاد با فعالان اقتصادی مطرح شد