جهش تولید | شنبه، ۱۰ خرداد ۱۳۹۹

اقامه نماز عید سعید قربان در مصلی کیش - نمایش محتوای خبر

 

 

اقامه نماز عید سعید قربان در مصلی کیش

نماز عید سعید قربان همزمان با سراسر کشور به امامت حجت الاسلام والمسلمین حسن زاده امام جمعه کیش با حضور پرشور نمازگزاران در مصلی کیش برگزارشد.

به گزارش خبرگزاری صداو سیما مرکز کیش ، نماز عیدسعیدقربان به امامت حجت الاسلام والمسلمین حسن زاده و با حضور پرشور مردم و مسئولان در محل مصلی جزیره کیش برگزارشد.
امام جمعه کیش در این مراسم با تبریک  عید سعید قربان به تمامی مسلمانان جهان گفت: عید سعید قربان از اعیاد مهم در دین اسلام است .
حجت الاسلام والمسلمین حسن زاده با اشاره به اینکه بهای رسیدن به بهشت عمل صالح و نیک  است گفت: حیف است انسان جان خود را که بزرگ ترین نعمت الهی است به بهایی کمتر از بهشت بفروشد و کسانیکه جان خود را به کمتر از بهای بهشت می فروشند به جان خود ظلم و ستم کرده اند.
وی با اشاره به اینکه عید سعید قربان هم مانند دیگر مناسبت‌های مذهبی اعمال خاصی دارد که برای انجام آن‌ها فضیلت‌های بسیاری تعریف شده است افزود: غسل کردن، نمازعید قربان، قربانی کردن و ذکر تکبیرات مشهور پس از نماز ظهر روز عید تا پس از ده نماز (نماز صبح روز دوازدهم) از مهم ترین اعمال این عید بزرگ است.
امام جمعه کیش در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه در آیات فراوانی ازقرآن کریم به حضرت ابراهیم خلیل رحمان و سجایای اخلاقی آن حضرت اشاره شده است افزود: حضرت ابراهیم (ع)  و سنت های آن حضرت  الگوی کاملی برای سعادت مسلمانان است .
حجت الاسلام والمسلمین حسن زاده با بیان اینکه موضوع برائت از مشرکین از سنت های قرآنی است که به آن تاکید ویژه ای شده است گفت: موضوع برائت از مشرکین در مراسم حج ابراهیمی در دنیای امروز تاکیدی است بر برائت از مشرکان زمان که در راس آنها آمریکای جنایتکار است.