حمایت از کالای ایرانی | پنج‌شنبه، ۲۷ دی ۱۳۹۷

افزایش مدت ماندگاری خودروها در کیش - نمایش محتوای خبر

 

 

افزایش مدت ماندگاری خودروها در کیش

افزایش مدت ماندگاری خودروها در کیش

مدت ماندگاری خودروها در جزیره کیش افزايش يافت.

به گزارش خبرگزاري صداوسيما مركز كيش، در جلسه شورای ترافیک جزيره كيش مدت زمان تردد خودروهای شخصی مدل سال 2006 میلادی به بعد تا 15 سال افزایش یافت.
در اين جلسه همچنين مدت ماندگاری خودروهای ناوگان حمل و نقل عمومی کیش یک سال افزایش یافت. براین اساس مدت تردد تاکسی های تویوتا کرولا از 7 به 8 سال و تاکسی های تویوتا کمری نیز از 8 به 9 سال تغییر کرد.
همچنین با توجه به اینکه برخی خودروها از نظرکمی و کیفی در زمره خودروهای ارزشمند جهان هستند و اسقاط این خودروها به دلیل انقضای مدت ماندگاری 12 ساله آن هم در شرایطی که خودرو از نظر فنی و ظاهری شرایط مطلوبی دارد مقرون به صرفه نیست با تصویب شورای ترافیک مقرر شد مدت ماندگاری خودروهایی با ارزش 50 هزار دلار و برندهای خاص به 20 سال افزایش یابد.
از دیگر مصوبات شورای ترافیک در خصوص خودروهای ارزشمندی است که در سالهای 85 تا 87  وارد جزیره کیش شدند و در آن سالها به دلیل تغییر در تصمیمات مدیریتی، مشمول مدت ماندگاری بیشتر نشدند، با مصوبه شورای ترافیک، مدت ماندگاری این خودروها چنانچه دارای ارزش بالای 20 هزار دلار باشد به 15 سال  و دارای ارزش بالای 50 هزار دلار باشند به 17 سال افزایش يافت.