سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۲۶ خرداد ۱۴۰۰

افزایش توان بازدارندگی نیروهای مسلح با اقتدار پدافند هوایی - نمایش محتوای خبر

 

 

افزایش توان بازدارندگی نیروهای مسلح با اقتدار پدافند هوایی

Loading the player...

دانلود

کیش / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، حجت الاسلام والمسلمین علیدادی در دیدار فرمانده و کارکنان پایگاه پدافند هوایی کیش به مناسبت روز پدافند هوایی، با تبریک این روز به کارکنان پدافند هوایی گفت: نگاه تدافعی و اینکه بعد از حمله دشمن و تصاحب خاک سرزمین باید به مقابله با تجاوزگر رفت نگاه غلطی است و آمادگی و تقویت توان نیروهای نظامی و انتظامی باید به عامل بازدارنده ای تبدیل شود که دشمنان حتی فکر حمله به این سرزمین را هم نکنند.

امام جمعه کیش افزود: اگرچه دفاع جزو ماموریت های ذاتی نیروهای مسلح است ولی توان بازدارندگی می تواند علی رغم نمایش اقتدار یک ملت، جایگاه کشور را هم در منطقه و جهان پررنگ تر سازد.

حجت الاسلام والمسلمین علیدادی بیان کرد: در دنیای کنونی مرزهای مرئی تعیین کننده ظاهری قلمرو کشورها هستند اما مرزهای نامرئی یک کشور هم وجود دارد که به نفوذ معنوی و توان مقابله با دشمن در فراتر از مرزها گفته می شود.

وی اقتدار منطقه ای جمهوری اسلامی ایران در فراتر از مرزها را ناشی از حضور مقتدرانه نیروهای مسلح عنوان کرد و گفت: ماموریت اصلی نیروهای مسلح و به ویژه پدافند هوایی این است که تجاوزگری دشمنان را در همان مراحل نخست و خارج از مرزهای کشور پاسخ دهد.

حجت الاسلام والمسلمین علیدادی استقلال پدافند هوایی را موجب افزایش توان نظامی کشور دانست و یکی از دلایل هراس کشورهای معاند را تقویت این نیروی نظامی در کشور دانست.

وی در پایان سخنان خود از تلاش های شبانه روزی پایگاه پدافند هوایی کیش  که  تضمین کننده امنیت آب های خلیج فارس و جزایر ایرانی است تشکر و قدردانی کرد.

فرمانده پایگاه پدافند هوایی کیش هم تجربیات هشت سال دفاع مقدس و وجود دکترین دفاعی نظامی کشور را موجب شکل گیری نیروهای نظامی و انتظامی قدرتمندی در کشور کرده که اگرچه قصد تجاوز به هیچ کشوری را ندارد اما با تمام قوا از کیان جمهوری اسلامی ایران دفاع خواهد کرد.

سرهنگ محسن رضایی وجود کشورهای استکباری در مرزهای ایران،  تلاش برای هرج و مرج در منطقه و حمایت از گروه های تروریستی را  تنها با هدف تضعیف انقلاب اسلامی عنوان کرد و افزود: همین توطئه ها است که دلیل شکل گیری پدافند هوایی به روز و قدرمتندی در کشور شده است که هر لحظه با پایش فضای امنیتی کشور آماده دفع هرگونه تجاوز به کشور است.