جهش تولید | جمعه، ۷ آذر ۱۳۹۹

افزایش اجاره بها و اخذ مالیات دغدغه مردم - نمایش محتوای خبر

 

 

افزایش اجاره بها و اخذ مالیات دغدغه مردم

دانلود

رئیس شورای شهر کیش گفت: افزایش اجاره بهای مسکن و گرفتن مالیات از کارکنان در مناطق ازاد، مهمترین دغدغه‌های مردم کیش است.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز کیش، محمد طاهری در نشست با اصحاب رسانه ها گفت: گرانی مسکن و افزایش اجاره بها، صاحب مسکن شدن برای ساکنان کیش را به یک رویا تبدیل کرده است.
وی افزود: از سال 1384 تا کنون هیچ زمینی برای ساخت مسکن به کارمندان و ساکنان واگذار نشده و زمین های فروخته شده صرفا برای برج سازی و مراکز اقامتی بوده است.
وی با بیان اینکه ساخت مسکن ملی در کشور در حال پیگیری است گفت: دولت بر اساس قانون، موظف به ساخت مسکن شده است  اما در جزیره کیش هنوز اقدامی نشده که با همکاری سازمان منطقه آزاد کیش، بحث ساخت مسکن را پیگیری می کنیم تا به نتیجه مطلوب برسد.
محمد طاهری با اشاره به اینکه وظیفه شورای شهر، پیگیری و حل مشکلات شهروندان است،گفت: گرفتن مالیات از کارکنان مناطق آزاد در حال پیگیری است و در جلسه ای که هفته ی گذشته با فراکسیون مناطق آزاد مجلس شورای اسلامی برگزار شد این موضوع را مطرح و پیگیری کردیم که باز هم این پیگیری ها ادامه خواهد داشت.

 ایرج شرف زاده، عضو شورای شهر کیش هم در این جلسه گفت: شورای شهر در همه جلسات سازمان منطقه ی آزاد کیش حضور دارد و مشکلات مردم را پیگیری می کند.
شرف زاده افزود: در جلسه ای با حضور رئیس فراکسیون مناطق آزاد کشور در مورد معیشت، اشتغال، مسکن و گرفتن مالیات از کارکنان  گفتگو کردیم و امیدوارم به نتیجه برسد.
وی  با اشاره به ممنوع بودن خروج خودروهای بالای 2500 سی سی از جزیره کیش گفت: در این زمینه با مدیر قبلی گمرک و معاون اقتصادی سازمان منطقه آزاد کیش در جلسات متعددی گفتگو کردیم و به زودی با مدیر جدید گمرک کیش هم مطرح می کنیم و تا رسیدن به نتیجه نهایی پیگیری خواهیم کرد.