حمایت از کالای ایرانی | دوشنبه، ۲ مهر ۱۳۹۷

افزايش 99 درصدي جابجايي مسافر در بندر كيش - نمایش محتوای خبر

 

 

افزايش 99 درصدي جابجايي مسافر در بندر كيش

افزايش 99 درصدي جابجايي مسافر در بندر كيش

مدیر اداره بندر و دریانوردی کیش از افزایش ۹۹ درصدی جابجايي مسافر و ۵۰ درصدی کالا در بندر کیش خبر داد.

به گزارش خبرگزاري صداوسيما  مرکز کیش، احمد شهریاری افزود: از آغاز امسال تا پایان آذر در مجموع 2 میلیون و ۲۳۲ هزار و ۴۷۹ تن انواع کالای نفتی و غیرنفتی در بندر كيش تخلیه و بارگیری شد که در مدت مشابه سال گذشته، ۵۰ درصد افزایش داشته است.
وی افزود: از این میزان، یک میلیون و ۹۲۹ هزار و ۲۹ تن به کالای غیرنفتی با رشد ۵۴ درصدی و مابقي با افزایش عملیات ۳۱ درصدی اختصاص يافت.
مدير اداره بندر و دریانوردی کیش افزود: در ۹ ماهه گذشته، بيش از 2 هزار تن کالای غیرنفتی به خارج از کشور صادر شد.
شهریاری واردات کالاهای غیرنفتی را بيش از ۳۲ هزار و ۴۶۴ تن اعلام کرد که درمقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۲۲ درصد کاهش داشته است.
وی گفت: یک میلیون و ۹۰ هزار و ۹۰۶ تن کالای غیرنفتی در این بندر، کابوتاژ شد.
شهریاری مجموع تردد شناورها به بندر کیش در 9 ماهه گذشته را ۱۱ هزار و ۱۵۶ فروند شناور با رشد ۱۵ درصدی اعلام كرد و گفت: از این تعداد، ۵۹۶ فروند شناور با بيش از هزار تن و ۱۰ هزار و ۵۶۰ فروند كمتر از هزار تن وزن داشته است.
مدیر اداره بندر و دریانوردی کیش از رونق ۹۹ درصدی جابجایی مسافر در ۹ ماه اخیر نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبر داد و گفت: در این مدت، ۶۲۰ هزار و ۱۳۱ نفر مسافر با ناوگان شناورهای پیشرفته مستقر در این بندر جابجا شدند.
احمد شهرياري با اشاره به رشد 3 درصدي جابجاي مسافر در 9 ماهه گذشته، گفت: در ۹ ماهه گذشته  ۳۳۷ هزار و ۴۸۲ نفر گردشگر در بندر کیش جابجا شد