سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | جمعه، ۲۷ فروردین ۱۴۰۰

آغاز چهارمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه موج کیش - نمایش محتوای خبر

 

 

آغاز چهارمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه موج کیش

آغاز چهارمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه موج کیش

چهارمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه موج کیش درسالن خلیج فارس مرکز همایش‌های بین المللی کیش آغاز به کار کرد.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز کیش، مدیر اجرایی چهارمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه موج کیش در این مراسم با قدردانی از همراهی شرکت کنندگان و علاقمندان برای استمرار این رویداد سینمایی در کیش گفت: قرار ما این نبود که دوره چهارم به این شکل برگزار شود، آرزو‌های زیادی داشتیم که برای تحقق آن نیز تلاش کردیم، ولی کرونا این مهمان کوچک شکل برگزاری جشنواره را محدود کرده است.

مهرداد ایازی گفت: جای فیلمسازان زیادی خالی است و امیدواریم دوره بعد دوباره دور هم جمع شویم.

رییس چهارمین جشنواره بین‌المللی فیلم موج کیش با بیان اینکه حضور هنرمندان مطرح کشور در این جشنواره برگ زرینی بر کارنامه درخشان سینما در کیش افزوده است، گفت: تلاش شما که با تلاش‌های خود و احساس عمیق مسئولیت اجتماعی با هزینه شخصی جامعه امروز ایران را با زوایای مختلف فرهنگ کشورمان آشنا می‌کنید قابل تقدیر است.

رضا اردلان با قدردانی از همه کسانی که در برگزاری سه دوره قبل و این دوره جشنواره مشارکت داشتند، افزود: اگر اراده شما نبود، این جشنواره هم مثل سایر رویداد‌ها درگیر کرونا شده و به ناچار به سال آینده موکول می‌شد، اما عشق و تلاش شما سبب روشن مانده چراغ جشنواره موج کیش شد.

وی با اشاره به تلاش برگزار کنندگان برای ارتقاء کمی و کیفی هر دوره افزود: منطقه آزاد کیش سهم خود را از سینمای درخشان ایران طلب می‌کند و تلاش دارد که هرسال و هر دوره موفق‌تر عمل کند و خوشبختانه این موضوع به ثمر نشسته است.

اردلان گفت: در دو دوره گذشته با موضوع دریا، گردشگری و آب توانستیم مردم را با ویژگی‌های جزیره کیش آشنا کنیم؛ امسال نیز در این شرایط خاص کرونایی برای نخستین بار بخش بین الملل را به جشنواره اضافه کردیم تا در ابعاد بین المللی نیز شاهد درخشش این جشنواره باشیم.

رئیس چهارمین دوره از جشنواره بین المللی فیلم کوتاه موج در پایان از حمایت‌ها و نگاه ویژه مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش، معاون فرهنگی و اجتماعی و همکاران این معاونت، شورای سیاستگذاری، هیات داوران، هیات بازبینی و روابط‌عمومی سازمان در برپایی موفق این رویداد قدردانی کرد.

دبیر چهارمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه موج کیش نیز با ابراز خرسندی از تحقق امکان برگزاری این جشنواره در شرایط سخت ناشی از کرونا، گفت: به دلیل رعایت مصوبات ستاد ملی کرونا ‌توانستیم میزبان تعداد کمی از افراد شرکت کننده در مراسم آغاز به کار این جشنواره باشیم.

ابراهیم حصاری افزود: امسال نیز آثار رسیده فراتر از انتظار بود چراکه پنج هزار اثر در بخش بین‌الملل به دبیرخانه جشنواره ارسال شد.

وی با بیان اینکه در همه بخش‌ها از حضور همراهان مجرب و کارآزموده بهره‌مند بودیم، گفت: افراد زیادی کمک کردند تا این جشنواره شکل بگیرد که از همه تشکر می‌کنم.

چهارمین جشنواره بین‌المللی فیلم «موج» کیش از ۳۰ بهمن تا ۳ اسفند در جزیره کیش در حال برگزاری است و تماشای فیلم‌های منتخب و شرکت در کارگاه‌های آموزشی این جشنواره برای تمامی علاقمندان رایگان است.

بیش از ۶۰ فیلم از مجموع آثار منتخب جشنواره موج اول و دوم اسفند صبح‌ها ازساعت ۱۰ و سی دقیقه تا ۱۲ و بعد از ظهر‌ها ۱۶ تا ۱۹ و سی دقیقه در مرکز همایش‌های بین المللی کیش اکران می‌شود.