رونق تولید ملی | دوشنبه، ۳۰ دی ۱۳۹۸

آغاز طرح تخفیف ۵۰ درصدی فیبرواسکن کبدی در بیمارستان کیش - نمایش محتوای خبر

 

 

آغاز طرح تخفیف ۵۰ درصدی فیبرواسکن کبدی در بیمارستان کیش

آغاز طرح تخفیف ۵۰ درصدی فیبرواسکن کبدی در بیمارستان کیش

طرح فیبرواسکن کبدی باتخفیف ۵۰ درصد در بیمارستان کیش آغاز شد.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز کیش، این طرح به مناسبت روز جهانی هپاتیت و با هدف پایش بیماری های کبدی و تشخیص و درمان به موقع مبتلایان به این عارضه، از امروز در بیمارستان کیش آغاز شد و تا 13 مرداد ادامه خواهد داشت.

علاقمندان به استفاده از خدمات بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی کیش در زمینه تشخیص بیماری های کبدی می توانند در طول اجرای این طرح صبح ها از ساعت 11 تا 13 و بعد از ظهرها 19 و سی دقیقه تا 21 به بیمارستان کیش مراجعه کنند. اجرای این طرح برای بیماران هپاتیتی رایگان است.
ساکنان جزیره کیش هم می توانند با تخفیف 50 درصدی و استفاده از فیبرو اسکن پیشرفته ترین دستگاه تشخیص ضایعات کبدی از سلامت خود مطمئن شوند.
لازم به ذکر است ۲۸ جولای (6 مرداد) روز تولد دکتر برانچ بلومبرگ( ۲۰۱۱-۱۹۲۵) روز جهانی هپاتیت نامگذاری شده است. دکتر بلومبرگ ویروس هپاتیتB را در سال ۱۹۶۷ شناسایی کرده و دو سال پس از آن اولین واکسن هپاتیت B را ساخت و به این دلیل موفق به اخذ جایزه نوبل شد.
هپاتیت های ویروسی به واسطه ی آلودگی به یکی از ۵ نوع ویروسA،B،C،D و یا E ایجاد می شوند. همه این ویروس ها سبب التهاب کبد می شوند و هپاتیت های مزمنB وC می توانند منجر به سیروز و سرطان کبد شوند.

هپاتیت های ویروسی یکی از تهدید های سلامت جهانی به شمار می روند. ۲۴۰ میلیون نفر در دنیا به هپاتیت مزمنB و حدود ۱۵۰ میلیون نفر نیز به هپاتیتC مزمن مبتلا هستند.