جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۷ فروردین ۱۳۹۹

آغاز ساخت ۲۱۰ مدرسه استثنایی؛ افزایش ۱۰ درصدی مزیت معلمان آموزش ابتدایی و استثنایی - نمایش محتوای خبر

 

 

آغاز ساخت ۲۱۰ مدرسه استثنایی؛ افزایش ۱۰ درصدی مزیت معلمان آموزش ابتدایی و استثنایی

آغاز ساخت ۲۱۰ مدرسه استثنایی؛ افزایش ۱۰ درصدی مزیت معلمان آموزش ابتدایی و استثنایی

رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنائی کشور از آغاز ساخت ۲۱۰ مدرسه استثنایی در کشور خبر داد.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز کیش، معاون وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنائی کشوردر حاشیه امضای تفاهم نامه ساخت شش مدرسه جدید در جزیره کیش،  از آغاز نهضت ساخت مدارس ویژه کودکان استثنایی در کشور خبر داد و گفت با کمک خیران کار ساخت 210 مدرسه ویژه کودکان استثنایی و 14 مدرسه ویژه اوتیسم در کشور آغاز می شود.
سیدجواد حسینی افزود: تاکنون در سراسر کشور یک هزار و ششصد مدرسه ویژه دانش آموزان استثنایی در حال فعالیت است و برای رسیدن به استانداردهای جهانی به 10 مدرسه دیگر نیاز داریم تا به سرانه جهانی یعنی 22 و نیم متر برای هر دانش آموز استثنایی برسیم.
حسینی با بیان اینکه در کشور 47 مدرسه اوتیسم وجود دارد گفت: برای تامین نیاز های کشور باید 14 مدرسه دیگر در این حوزه ساخته شود که با کمک سازمان نوسازی به زودی کار ساخت این تعداد مدرسه هم آغاز می شود.
معاون وزیر آموزش و پرورش یکی از دلایل تاخیر در رتبه بندی معلمان را قرار نگرفتن نیروهای توانبخشی، شنوایی سنجی، بینایی سنجی، فیزیوتراپی، مددکاری اجتماعی، مدیران مراکز اختلال و یادگیری و معلمان پیش دبستانی در این طرح عنوان کرد و گفتن: این مشکل حل شده است و احکام به زودی صادر می شود.
رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنائی کشور با اشاره به فعالیت های 5 برابری معلمان مدارس استثنایی تاکید کرد: در احکام جدید علاوه بر مزیت های طرح رتبه بندی، برای معلمان آموزش ابتدایی چه دانش آموزان عادی و چه استثنایی، 10 درصد مزیت بیشتر در نظر گرفته شده است.
حسینی در خصوص شش مدرسه ای هم که قرار است در جزیره کیش ساخته شود گفت: یک هنرستان توسط سازمان منطقه آزاد کیش، یک مجتمع آموزش دانش آموزان استثنایی توسط سازمان آموزش و پرورش استثنائی و 5 مدرسه دیگر هم به صورت مشارکتی ساخته می شود.