سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۲ تیر ۱۴۰۰

آغاز به کار اولین دفتر خدمات الکترونیک قضایی در کیش - نمایش محتوای خبر

 

 

آغاز به کار اولین دفتر خدمات الکترونیک قضایی در کیش

آغاز به کار اولین دفتر خدمات الکترونیک قضایی در کیش

اولین دفتر خدمات الکترونیک قضایی در کیش با هدف تسریع در رسیدگی به امورات قضایی شهروندان در جزیره راه اندازی شد.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز کیش، مدیرکل انفورماتیک دادگستری استان هرمزگان در مراسم افتتاحیه این دفتر با اعلام اینکه با راه اندازی دفتر کیش، تمامی نقاط استان دارای دفتر خدمات الکترونیک قضایی شده اند گفت: تاکنون در این دفاتر 75 هزار دادخواست ثبت شده و در کنار آن 35 هزار شکواییه هم ثبت شده است.
قهرمانی گفت: دفاتر خدمات الکترونیک قضایی با هدف کاهش مراجعه به دستگاه قضایی، تسریع در رسیدگی به پرونده و صرفهجویی در وقت و هزینه گروه‌های هدف، شفاف سازی فرایندهای رسیدگی، افزایش کارآمدی نظام قضایی کشور با افزایش نسبی سرعت، دقت و کیفیت افزایش رضایتمندی مردم از قوه قضاییه و استفاده شهروندان از فرصت های برابر با رفع موانع اداری راه‌اندازی شده اند.
مطهری زاده رئیس دادگستری کیش هم بیان کرد: ثبت دادخواست های بدوی حقوقی و خانواده، ثبت شکوائیه، ثبت دادخواست بدوی شورای حل اختلاف، ثبت اعاده دادرسی، فرجام خواهی و پرونده های مرتبط با دیوان عالی کشور، ثبت دادخواست بدوی دیوان عدالت اداری، ثبت واخواهی و تجدیدنظر دادخواست های دادگاه خانواده، ثبت اظهارنامه، ثبت و ارسال گواهی عدم سوپیشینه از مهمترین خدمات این دفاتر است.
کوشا مدیر دفتر خدمات الکترونیک قضایی کیش هم لازمه دریافت خدمات الکترونیکی را ثبت نام همشهریان در سامانه ثنا عنوان کرد که به عنوان شناسنامه قضایی افراد ثبت می شود.

 جواب‌های شاخه ای نویسنده تاریخ