سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۲ فروردین ۱۴۰۰

اعلام برنامه‌های روز ملی خلیج فارس - نمایش محتوای خبر

 

 

اعلام برنامه‌های روز ملی خلیج فارس

دانلود

به مناسبت روز ملی خلیج فارس، برنامه‌های متنوع فرهنگی - هنری در کیش اجرا می‌شود

به گزارش خبرگزاري صدا و سيما مرکز کیش ، معاون فرهنگی اجتماعی سازمان منطقه آزاد کیش در جلسه ي هماهنگي روز ملي خليج فارس گفت: روز ملی خلیج فارس از مهم ترین مناسبت های ملی کشور است.
سعيد پورعلي با اشاره به بهره گیری از ظرفیت های رسانه ملی ،شبکه های سراسری و صدا و سیمای مرکز کیش برای انعکاس برنامه های این روز گفت: برگزاری همایش روز ملی خلیج فارس با مشارکت پردیس بین الملل کیش دانشگاه تهران با حضور بیش از 150 نفر از محققان برجسته کشور و اجرای برنامه های فرهنگی هنری از مهمترين برنامه هاست.
وي استفاد از ظرفیت ورزش های دریایی ،اجراي برنامه هاي زنده ي راديويي، حضور هنرمندان و شخصیت های فرهنگی و هنری، تقدیر از خانواده های شهدا و همچنین تقدیر از مرزبانان سپاه و ارتش جمهوری اسلامی و همچنین گلباران خلیج فارس را از مهم ترین برنامه های این روز عنوان کرد.
معاون فرهنگی اجتماعی سازمان منطقه آزاد کیش  با اشاره به تلاش های دشمنان براي تحریف نام خلیج فارس افزود: در سال های اخیر برخی از کشورهای منطقه با حمایت کشور های استعمارگر سعی کردند نام خلیج فارس را تحريف کنند که با وجود تلاش های زیاد، طرح های آنها با  شکست روبرو شد، زیرا نام خلیج فارس در تاریخ کهن این سرزمین ريشه دارد.
شرکت کنندگان هم با بيان طرح و برنامه های سازمان ها و نهادهای مطبوع خودبر استفاده از ظرفیت هاي ادارات برای برگزاری این جشن ملی تاكيد كردند.