رونق تولید ملی | شنبه، ۳ اسفند ۱۳۹۸

اعلام آمادگی مپنا برای تامین برق و خودروی برقی کیش - نمایش محتوای خبر

 

 

اعلام آمادگی مپنا برای تامین برق و خودروی برقی کیش

اعلام آمادگی مپنا برای تامین برق و خودروی برقی کیش

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش بر ضرورت اجرایی شدن همکاری‌های مشترک با مدیریت گروه مپنا تأکید کرد.

به گزارش خبرگزاري صداوسيما مركز كيش و به نقل از روابط عمومي منطقه آزاد كيش، غلامحسین مظفری، باهدف آشنایی بیشتر با توانمندی‌های گروه مپنا در حوزۀ ساختِ تجهیزات و ارائۀ خدمات فنی، مهندسی و پشتیبانی و بررسی فرصت‌های سرمایه‌گذاری و همکاری‌های مشترک از کارخانجات گروه مپنا بازدید کرد.
در این بازدید، همکاری‌های مشترک از جمله طرح‌های پیشنهادی جامع تأمین برق و آب، طرح خودرو و تاکسی برقی، توسعه زیرساخت شارژ هوشمند خودرو در کیش مورد بررسی قرار گرفت.  
عباس علی‌آبادی مدیرعامل ­گروه مپنا با همراهی مدیرعامل شرکت مهندسی ­و ساخت توربین ­مپنا، به شرح فعالیت‌ها، حوزه‌های کاری و توانمندی‌های این گروه در حوزه‌های مختلف کسب و کار پرداختند.
علی‌آبادی دستاوردها و توانمندی‌های مپنا در زمینه ساخت نیروگاه‌های برق، تولید همزمان برق و آب، برقی سازی خودروها را تشریح و بر آمادگی گروه مپنا براي پاسخگویی به نیازهای منطقه آزاد کیش در این حوزه‌ها تأکید کرد.
مدیرعامل ­گروه مپنا گفت: مپنا توان تأمین برق منطقه آزاد کیش را با سه راه حل­کوتاه مدت، میان مدت و بلندمدت از طریق نصب (به ترتیب) واحدهای موبایل 25 مگاوات، واحدهای MGT – 40 به ظرفیت 42 مگاوات و واحدهای MGT – 70  به ظرفیت 185 مگاوات دارد، ویژگی مهم این پروژه‌ها آن است که تمام این قطعات و سرویس‌ها در کارخانجات مپنا انجام می‌شود و هیچ‌گونه وابستگی خارجی ندارد، ضمن آنکه همزمان در کنار تولید برق می‌توان آب شیرین نیز تولید کرد و الزامات زیست محیطی نیز رعایت شود.
غلامحسین مظفری مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش نیز با اشاره به حجم بالای سرمایه‌گذاری در پروژه‌های در دست اجرای کیش و با اشاره به موقعیت جغرافیایی کیش، برخی نیازهای این منطقه از جمله برق و آب را مورد اشاره قرار داد و گفت: کیش ظرفیت مناسبی برای سرمایه‌گذاری دارد که از ظرفیت متوسط سرزمین اصلی نیز بالاتر است.
وی افزود: در کیش حدود 30 هزار میلیارد تومان پروژه در دست اجرا است و این حجم سرمایه‌گذاری نیاز به برق و آب مطمئن دارد و گروه مپنا قطعا می‌تواند نقش مهمی در این زمینه ایفا کند.
غلامحسین مظفری در جريان بازديد از گروه مپنا با اشاره به نیازهای روزافزون کیش به برق و آب و برقی سازی خودروها، بر ضرورت اجرایی شدن همکاری‌های مشترک با مپنا تأکید کرد.
وی افزود: هدف از این بازدید ها، آشنایی با ظرفیت های صنعتی کشور برای استفاده در جزیره کیش است.
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش ادامه داد: در دوران تحریم ما باید از امکانات و توانمندی های مختلف کشور در حوزه صنعت و اقتصاد برای رونق تولید و ایجاد کسب و کار در جزیره کیش استفاده کنیم.

وي گفت: وقتی امکانات و فرصت های سرمایه گذاری در کیش را برای واحد های صنعتی و اقتصادی تبیین می کنیم؛ در تصمیم سازی این واحد ها  برای ورود به جزیره زیبا کیش موثر است و امیدواریم که این گونه بازدیدها به شکوفایی بیشتر کیش کمک کند.