جهش تولید | سه‌شنبه، ۶ خرداد ۱۳۹۹

اصناف، فرماندهان جبهه مقابله با جنگ اقتصادی - نمایش محتوای خبر

 

 

اصناف، فرماندهان جبهه مقابله با جنگ اقتصادی

اصناف، فرماندهان جبهه مقابله با جنگ اقتصادی

امام جمعه جزیره کیش گفت: اصناف، فرماندهان جبهه مقابله با جنگ اقتصادی هستند.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیمای مرکز کیش، امام جمعه جزیره کیش در همایش پلیس، اصناف و امنیت که به مناسبت گرامیداشت روز ملی اصناف برگزار شد با تاکید بر اینکه امروز دشمن با برنامه ریزی های بسیار در زمینه اقتصادی به دنبال ضربه زدن به نظام است کفت: اصناف در این شرایط نقشی حساس و بی بدیل در راستای بر هم زدن نقشه های دشمنان دارند.
حجت الاسلام والمسلمین حسن زاده اصناف را از مهمترین بازوان انقلاب دانستند که از پیش از انقلاب اسلامی، انقلاب ، جنگ تحمیلی و تا به امروز همواره پشتوانه خوبی برای نظام و اهداف ان بوده اند.
وی با بیان پیشنهاد نامگذاری روز اصناف به علت شهادت جمعی از بازاریان معتبر کشور همچون حاج مهدی عراقی و خلیل طهماسبی که در دوران خود کمک های بسیاری به روند وقوع انقلاب اسلامی کرده بودند، این نامگذاری را پشتوانه معنوی خوبی برای برنامه های اقتصادی اصناف دانست.
حجت الاسلام والمسلمین حسن زاده کمک به تقویت اقتصاد خرد را از الزامات امروز کشور دانشت که به ثبات اقتصاد کلان کشور کمک بزرگی می کند.
فرمانده انتظامی کیش هم در این مراسم با تشریح وضعیت اقتصادی و طرح های تحریمی دشمنان علیه اقتصاد کشور، اصناف را از عوامل اصلی دفاع از کیان کشور برشمرد و گفت: جزیره کیش امروز به عنوان یک برند گردشگری و در واقع یک کالای ایرانی است که می تواند جایگزین مناسبی برای مقاصد گردشگری ایرانیان باشد.
سرهمگ جهانبخش راه تحقق این امر را تغییر نگاه ها به کیش دانست که باید از درون مردم آغاز و از ظرفیت های کشور حمایت شود.
وی با پیشنهاد تعیین تقویم فعالیت اصناف کیش در برنامه ریزی های اقتصادی کیش، این موضوع را در هدفمند شدن برنامه ریزی های اقتصادی جزیره بشیار تاثیر گذار عنوان کرد.
فرمانده انتظامی کیش صنوف کیش را سربازان همیشه پا به کار جبهه اقتصادی جزیره عنوان کردند که با اشتفاده از تجربیات و ظرفیت های فکری آنان می توان از وضعیت اقتصادی امروز به سلامت گذر کرد.
معاون اقتصادی سازمان منطقه آزاد کیش هم فراز و فرودهای نرخ ارز را یکی از علت های بی ثباتی بازار عنوان کرد و گفت: در این شرایط نابسامان یک سوال مطرح می شود و آن هم اینکه : چقدر برای این شرایط آماده ایم و برای حل بحران های آن چه برنامه هایی داریم؟
سعیدی تاکید کرد: باید رفتارها و چگونگی برخوردهای خود با وضعیت اقصتصادی کنونی را هماهنگ کنیم و با تشکیل اتاق های فکر راه حل های کوتاه مدت و بلند مدتی را برای مدیریت وضع کنونی طرح ریزی کنیم.
وی در بخشی از صحبت های خود به فضاسازی های متعدد برای ضربه زدن به اقتصاد اشاره کرد و طرح موضوع فروش زمین در کیش به سرمایه گذاران چینی را به شدت تکذیب کرد و آن را دستمایه دستکاری امنیت روانی مردم دانست.
معاون اقتصادی سازمان منطقه آزاد کیش با اعلام تلاش های سازمان منطقه آزاد کیش برای مدیریت وضع موجود گفت: تعامل، همفکری و ایجاد فضای برنامه ریزی شده از مهمترین راه حل های برون رفت از شرایط نامطلوب حاکم بر اقتصاد است.
در پایان این مراسم از تعدادی از فعالان اقتصادی و روسای صنوف مختلف کیش و همچنین فرمانده انتظامی کیش برای کمک به تامین امنیت در جزیره کیش  تقدیر شد