جهش تولید | سه‌شنبه، ۷ بهمن ۱۳۹۹

اصلاح نظام بانکی عامل مهم در تحقق اقتصاد مقاومتی - نمایش محتوای خبر

 

 

اصلاح نظام بانکی عامل مهم در تحقق اقتصاد مقاومتی

اصلاح نظام بانکی عامل مهم در تحقق اقتصاد مقاومتی

امام جمعه موقت کیش اصلاح نظام بانکی را یکی از گام‌های اساسی دولت برای زمینه سازی رونق تولید دانست.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز کیش، حجت الاسلام سیدین در خطبه‌های نماز جمعه با تبریک فرارسیدن هفته دولت و اشاره به ویژگی های دولت در طراز انقلاب اسلامی که رهبر معظم انقلاب در بیانیه گام دوم انقلاب به آن اشاره فرمودند، گفت: تهیه برنامه های اجرایی برای تحقق اقتصاد مقاومتی و التزام عملی به تحقق شعارهای انقلاب اسلامی، از مهمترین ویژگی های دولت در طراز انقلاب است.
خطیب موقت نمازجمعه کیش اصلاح نظام بانکی را عاملی دانست که نیازمند ورود جدی دولت برای تهیه برنامه های ایجابی در راستای تحقق زمینه های تولید در کشور است.
حجت الاسلام سیدین تاکید کرد: در راستای اصلاح نظام بانکی که بیشتر به بنگاه داری پرداخته اند، این قوه قضائیه است که  ورود کرده و نیاز است تا دولت هم گام هایی جدی تر بردارد.
جلوگیری از واردات بی رویه کالا به کشور هم دیگر موضوعی بود که امام جمعه موقت کیش تحقق اقتصاد مقاومتی و بهبود زندگی مردم را از مسیر تحقق آن دانست.
وی جلوگیری از خصوصی سازی های غلط و اشتباه که در آن کارخانه ها و دستگاه ها را فروخته و به جای ان برج می سازند را هم از دیگر تاکیدات رهبر انقلاب در بیانیه گام دوم برشمرد و گفت: خصوصی سازی درست زمینه های رقابت را ایجاد کرده و مسیر توسعه را سرعت می بخشد.
حجت الاسلام سیدین حفظ ارزش پول ملی را هم از دیگر تاکیدات امام خامنه ای عنوان کرد و افزود: جمهوری اسلامی ایران امروز در جایگاهی قرار دارد که در منطقه به یکی از قدرت های اول اقتصادی تبدیل شده و برای پیشبرد دیگر اهداف انقلاب نیازمند برنامه ریزی عملی در راستای تحقق محورهای بیانیه دوم انقلاب هستیم.
تردد شناورها و نفت کش های جمهوری اسلامی ایران و رهایی از نقشه های دولت های زورگو هم دیگر موضوعی بود که خطیب موقت نمازجمعه کیش آن را نشانه سربلندی دیپلماتیک جمهوری اسلامی ایران در عرصه بین المللی دانست.
وی با اشاره به 24 ذی الحجه، روز مباهله گفت: در این روز، بزرگی و کرامت خاندان پیامبر اکرم(ص) در مقابل مسیحیانی که برای پافشاری بر اعتقادات غلط خود خواهان نفرین دروغگویان بودند، ثابت شد و همه مسلمانان باید این روز بزرگ را قدردان باشند.
حجت الاسلام سیدین روز مباهله را نشانه عظمت و بزرگی دین اسلام در مقابله دیگر ادیان دانست و گفت:  این روز یکی دیگر از دلایل حفظ اتحاد مسلمانان  و در واقع عید بزرگی برای جهان اسلام است.
خطیب موقت نمازجمعه کیش بخشیدن انگشتری در نماز توسط حضرت علی (ع) به فقیر را موجب نزول آیه ولایت دانست و گفت: شان نزول این آیه حضرت علی بود و بر این موضوع تاکید دارد که دوستداران علی(ع) در مسیر رستگاری قرار دارند.
وی بخشیدن افطار در سه روز متوالی به فقرا، اسرا و یتیمان توسط خانواده حضرت علی(ع) را هم  زمینه ساز نزول سوره هل اتی دانست که در آن به کرامت و قداست خانواده مولی الموحدین حضرت علی(ع) پرداخته است و در واقع به موضوع حفظ کرامت خانواده اشاره دارد.
حجت الاسلام سیدین فضای مجازی را یکی از بستر هایی دانست که در صورت مدیریت ناصحیح هم می تواند بنیان خانواده را با خطر مواجه سازد و هم تغییرات گسترده ای را در کشور بوجود می اورد.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با گرامیداشت یاد و خاطره شهید لاجوردی ، روز پزشک را که با روز بزرگداشت ابوعلی سینا قرابت دارد به پزشکان  و فعالان حوزه تامین سلامت و درمان تبریک گفت.
خطیب موقت نمازجمعه کیش حسن ظن به خدا و امید به او، حسن خلق و رفتار نیکو با خانواده و بالاخره دست برداشتن از غیبت را سه عاملی برشمرد و به گفته امام موسی کاظم(ع) خیر دنیا و آخرت را نصیب انسان می کند.