سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | جمعه، ۴ تیر ۱۴۰۰

اشک و عطش - نمایش محتوای صدا

 

 

اشک و عطش

تهیه کننده: راحله اکبری

نویسنده:لیلا تاجر زاده

گوینده:علیرضامقدسی

صدابردار:عیسی مومن زاده

گزارشگر:مهدی رشیدیان

این ویژه برنامه به مدت 90دقیقه­ با ساختار کلامی_پیامی بمنظور گرامداشت تاسوعای حسینی بصورت زنده از رادیو کیش پخش شد. هدف این ویژه برنامه انعکاس و اشاره به این روز ارزشمند می باشد.

تبیین ویژگی ها و ابعاد شخصیتی حضرت ابوالفضل و نقش آن حضرت در واقعه کربلا، معرفی و تبیین ویژگی ها و فضایل اصحاب و یاران امام حسین علیه السلام در قیام عاشورا، ترویج فریضه ی امر به معروف و نهی از منکر به عنوان یکی از اهداف قیام عاشورا، معرفی رازهای ماندگاری و جاودانگی حماسه عاشورا بر اساس منابع مکتوب معتبر نظیر حماسه حسینی شهید مطهری ، تشویق نذرهای مفید و تاثیرگذار با رویکرد تقویت اثرگذاری اجتماعی به عنوان یکی از موضوعات خاص مورد تاکید در برنامه، تشریح حضور و مشارکت اقلیت های دینی و اهل سنت در مراسم حسینی، توسعه و ترویج فرهنگ اسلام ناب محمدی با ترویج فرهنگ عاشورایی، تقویت روحیه ی عزت طلبی در برابر دشمن، تبیین جایگاه امر به معروف و نهی از منکر، تقویت و تعمیق فرهنگ ولایت پذیری،معرفی مراسم و آیین های مختلف عزاداری حسینی در میان اقوام مختلف حاضر در جزیره ضمن حضور در هیئات ایشان از اهداف مهم این برنامه می باشد.

عصر روز تاسوعا، لشکریان عمر بن سعد با محاصره سپاه امام حسین علیه السلام قصد آغاز حمله را داشتند که بنا به درخواست امام حسین علیه السلام که توسط حضرت ابوالفضل العباس علیه السلام با طرف مقابل در میان گذاشته شد، جنگ را به فردا یعنی روز عاشورا موکول نمود و علت درخواست این مهلت، شب عاشورا را برای راز و نیاز بیشتر با خدا بود. از طرف دیگر روز عاشورا که اوج مصیبت های خاندان اهل بیت پیامبر بود و متعلق به خود امام حسین علیه السلام و روز قبل از آن به نزدیک ترین افراد آن سپاه یعنی پرچمدار رشید کربلا ابوالفضل العباس علیه السلام که مظهر غیرت و وفا و خشم علیه ظالمین است می باشد.

این ویژه برنامه در روز تاسوعای حسینی در ساعت 10:30 بصورت زنده از رادیو کیش پخش شده است.

سال تولید: تابستان99