جهش تولید | شنبه، ۱۰ خرداد ۱۳۹۹

اسکله تفریحی کیش - نمایش محتوای فضای مجازی

 

 

اسکله تفریحی کیش

فاز اول این اسکله در سال ۱۳۸۵ ساخته شد و به مرور زمان، ساخت فاز دوم‌اش هم کلید خورد. این اسکله ۴۳۷ متر طول دارد، عرضش ۱۸ متر است و مساحتش هم به ۱۰ هزار مترمربع می‌رسد. چیزی که باعث معروفیت این قسمت از جزیره شده به چند دلیل برمی‌گردد. اول اینکه مثل بیشتر جاهای جزیره در کنار اسکله تفریحی کیش، می‌شود مرغ‌های دریایی و ماهی‌های رنگارنگ جزیره را دید. تصویر آدم‌هایی که در اسکله ایستاده‌اند و ماهی می‌گیرند، اینجا را زیباتر کرده.

دوم اینکه یکی از ایستگاه‌های قایق‌سواری در جزیره همینجاست. قایق‌های پدالی و کف شیشه‌ای در کناره برای بردن مسافران به وسط دریا پهلو گرفته‌اند و اگر بخواهیم سفرمان متفاوت باشد و کار جدیدی هم انجام بدهیم می‌شود لباس غواصی کرایه کنیم و برویم زیر آب یا با جت اسکی به دل دریا بزنیم.

بالن‌سواری و فلای برد از دیگر هیجان‌انگیزترین تفریحات آبی کیش در اینجا هم برقرار است. فلای بورد وسیله‌ای است که آن را به جت اسکی وصل می‌کنند و آب با فشار زیاد شخص را بالا می‌برد و اگر بخواهد می‌تواند از آن بالا در آب شیرجه بزند یا حرکات نمایشی انجام دهد.

دلیل دیگر محبوبیت به این برمی‌گردد که پیست دوچرخه‌سواری جزیره از کنار اسکله هم می‌گذرد و می‌شود دوچرخه را پارک کرد و قدمی هم روی عرشه زد.

شب‌ها، اسکله تفریحی کیش خیلی آرام و دنج است. هوا که تاریک بشود، صدای موج‌ها و مرغ‌های دریایی بیشتر به گوش می‌رسد، همین هم باعث می‌شود که دلمان بخواهد بیشتر بمانیم.