جهش تولید | پنج‌شنبه، ۷ اسفند ۱۳۹۹

استمرار فعالیت‌های گردشگری و اقتصادی کیش درسایه رعایت کامل ضوابط بهداشتی - نمایش محتوای خبر

 

 

استمرار فعالیت‌های گردشگری و اقتصادی کیش درسایه رعایت کامل ضوابط بهداشتی

استمرار فعالیت‌های گردشگری و اقتصادی کیش درسایه رعایت کامل ضوابط بهداشتی

مدیر عامل سازمان منطقه آزاد کیش: باید تلاش کنیم تا درسایه رعایت کامل ضوابط بهداشتی و ایجاد شرایط امن و مناسب، فعالیت‌های گردشگری و اقتصادی استمرار یابد.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز کیش، غلامحسین مظفری در نخستین جلسه ستاد نوروزی کیش با ابراز خرسندی از رونق اقتصادی و فعالیت خوب بخش‌های گردشگری، گفت: در شرایط ناشی از همه گیری کرونا که ایران و بسیاری از کشور‌های جهان با رکود اقتصادی مواجه هستند جزیره کیش رشد آمار گردشگران را تجربه می‌کند و این موفقیت به دلیل برنامه ریزی اصولی و تعامل همه جانبه در کنترل موفق کرونا حاصل شده است.
وی با اشاره به اینکه به دلیل تغییر شرایط همه گیری کرونا درکشور امکان بروز موقعیت‌های مختلف در ماه‌های انتهایی سال و تعطیلات نوروز پیش بینی می‌شود، گفت: ستاد نوروزی برنامه‌های انعطاف پذیر خود را به گونه‌ای تدوین می‌کند که در هنگام تغییر وضعیت و اعلام شرایط جدید از سوی ستاد ملی کرونا، روش‌های جایگزینی را برای پذیرایی ایمن از گردشگران بکارگیرد.
رییس ستاد نوروزی کیش باتقدیراز تلاش همه جانبه مجموعه کادر درمان و حوزه سلامت، بخش‌های مختلف سازمان منطقه آزاد کیش، ستاد کرونا، ستاد بحران، بخش خصوصی و فعالان اقتصادی در مقابله موفق با کرونا تاکید کرد: اعمال محدودیت‌های گسترده از جمله توقف یک ماهه پرواز‌ها و ورود گردشگر در بهار ۹۹ و تعامل همدلانه و نظارت‌های دقیق و سختگیرانه همه بخش‌ها، اقدامات آینده نگرانه‌ای بود که سبب شد امروز جزیره کیش به مدد وضعیت مناسب خود بتواند میزبان شمارگسترده‌ای از هموطنانی باشد که جزیره کیش را به عنوان مقصد مطلوب گردشگری انتخاب کرده اند.
مدیر عامل سازمان منطقه آزاد کیش، با بیان اینکه تعطیل کردن کسب و کار‌ها هنر نیست، تصریح کرد: باید تلاش کنیم تا درسایه رعایت کامل ضوابط بهداشتی و ایجاد شرایط امن و مناسب، فعالیت‌های گردشگری و اقتصادی استمرار یابد تا هم فعالان اقتصادی متضرر نشوند و هم هموطنان با توان مالی متفاوت بتوانند به جزیره کیش سفرکنند.
غلامحسین مظفری از همه کمیته‌های ستاد نوروزی خواست تا باتلاش مضاعف در جهت استفاده بهینه از ظرفیت‌های موجود و استانداردسازی امکانات گردشگری بکوشند نوروز ۱۴۰۰ سال رضایتمندی حداکثری گردشگران کیش باشد.
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش بر تکریم مسافران، بهداشت محیط شهری، توسعه فضای سبز، زیباسازی فضای شهری، نور پردازی معابر و اماکن گردشگری با هدف افزایش زیبایی بصری کیش در شب، به روز رسانی سامانه‌های پذیرش مسافر در مبادی ورودی، کاهش زمان معطلی مسافران در فرودگاه و بندرگاه و سرعت بخشیدن به روند انتقال مسافران مسیر دریایی تاکید کرد.
وی از مدیران شرکت مدیریت و توسعه بنادرو فرودگاه‌های کیش و شرکت عمران آب و خدمات خواست تا از ظرفیت‌های موجود برای رسیدن به استاندار‌های جهانی در زمینه پذیرایی شایسته ازگردشگران بهره گرفته و بهترین شرایط ممکن را برای میزبانی ازگردشگران نوروزی کیش فراهم کنند.
غلامحسین مظفری از وجود منابع مالی کافی برای تامین طرح‌های عمرانی درحوزه خدمات گردشگری خبر داد و افزود: این حق هموطنان ما است که از بهترین امکانات گردشگری درجزیره کیش برخوردار باشند و به لطف خدا و برنامه ریزی اصولی درخصوص تامین منابع مالی طرح‌ها جای نگرانی نیست.
وی با اشاره به ضرورت به روزرسانی نرم افزار‌های مختلف سازمان درحوزه گردشگری برای ارائه خدمات مطلوب به گردشگران بر بستر اینترنت گفت: این فعالیت‌ها باید در قالب ستاد هوشمند سازی یکپارچه شده تا نوروز ۱۴۰۰ خدمات گردشگری بسیار مطلوبی به هموطنان ارائه شود.
غلامحسین مظفری گفت: در کمیته نظارت و ارزیابی ستاد نوروزی نیازمند یک سیستم به روز، منسجم، هوشمند و فعال هستیم تا با ارزیابی همزمان فعالیت‌ها امکان بررسی و رفع مشکلات درکوتاه‌ترین زمان ممکن میسرشود.
رییس ستاد نوروزی کیش تاکیدکرد: با پایان ریاست جمهوری ترامپ و کاهش فشارتحریم ها، ما نیز تلاش می‌کنیم تا هموطنان عزیز بتوانند درسفر به کیش خاطرات خوشی داشته و با انرژی و امید سال جدید را آغازکنند.
وی با تاکید بر ضرورت سرعت بخشیدن به عملیات عمرانی و اتمام طرح‌های نیمه تمام در نوارگردشگری و معابر پرتردد گفت: رونق اقتصادی در همه بخش‌ها مدنظراست و عملیات ساخت و ساز درطرح‌های عمرانی بخش خصوصی در صورتی که به وجه گردشگری کیش خدشه وارد نکند می‌تواند در تعطیلات نوروز نیز ادامه یابد.
خسرو نشان معاون گردشگری و دبیر ستاد نوروزی کیش با اشاره به افزایش آمار ورود گردشگران به کیش در آذر و دی امسال گفت: رونق گردشگری کیش مرهون همکاری بخش‌های مختلف و تقویت زیر ساخت‌هایی است که سبب ترغیب گردشگران برای سفر به این منطقه آزاد شده است.
دبیر ستاد نوروزی کیش افزود: باوجودشرایط ناشی از همه گیری کرونا، به دلیل اطمینان هموطنان به رعایت ضوابط بهداشتی در کیش، گردشگری این منطقه وضعیت خوب و پر رونقی دارد و پیش بینی می‌شود امسال با افزایش ورود گردشگر نسبت به سال قبل، در تعطیلات نوروز پذیرای حدود ۳۰۰ هزار گردشگر باشیم.
خسرو نشان تاکید کرد: با توجه به امکان تغییر شرایط همه گیری کرونا در کشور در ماه‌های آینده، ستاد نوروزی کیش برنامه‌ای منعطف تدوین خواهد کرد.
درپایان این جلسه مدیر عامل سازمان منطقه آزاد کیش و رییس ستاد نوروزی با اعطای احکام روسای کمیته‌های مختلف خواستارتلاشی گسترده و جمعی برای میزبانی شایسته ازگردشگران نوروزی کیش شد.