حمایت از کالای ایرانی | سه‌شنبه، ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷

آزادی بیش از 6 هزار زندانی غیرعمد در سال جاری - نمایش محتوای خبر

 

 

آزادی بیش از 6 هزار زندانی غیرعمد در سال جاری

Loading the player...

دانلود

کیش/خبرگزاری صدا وسیما/اجتماعی

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مدیرعامل ستاد دیه کشور در جشن گلریزان جزیره کیش اعلام کرد: امسال 6هزار و 93 نفر زندانی جرائم غیر عمد با حدود 490 میلیارد تومان محکومیت مالی از زندان های کشور آزاد شدند.

سیداسدالله جولایی با اشاره به اینکه از این میزان بدهی حدود 183 میلیارد تومان توسط طلبکاران بخشیده شد.

وی ادامه داد:بر اساس آمار، هم اکنون 10 هزار و 438 نفر با جرائم غیر عمد در زندان های کشور به سر می برند که برای آزادی آنان نزدیک به 500 میلیارد تومان نیاز است.

مدیرعامل ستاد دیه کشور میزان کمک خیرین در جشن های گلریزان را حدود80 میلیارد تومان اعلام کرد و گفت:  بر اساس مصوبه جدید قرار است تا پایان سال زندانیان تا سقف بدهی 22 میلیون تومان از زندان آزاد شوند.

جولایی تعداد زنان زندانی جرائم غیرعمد را 200 نفر اعلام کرد که حدود 80 میلیارد تومان بدهی دارند.

نماینده ستاد دیه هرمزگان هم گفت: بدهی این زندانیان مبلغی بالغ بر 18 میلیارد تومان بوده است.

احمد مرادی نژاد افزود: تعداد پنج نفر از زندانیان جرائم نقدی جزیره کیش هم با 87 میلیون تومان بدهی آزاد شدند.

وی بیان کرد: همچنان 143 نفر با بدهی 17 میلیارد و 200 میلیون تومان در زندان های استان هستند که از این تعداد، 24 نفر زندانی دیه،42 نفر به دلیل نداشتن توانایی پرداخت مهریه و نفقه و 77 نفر به دلیل صدور چک و محکومیت های مالی در زندان های استان به سر می برند.

نماینده ستاد دیه هرمزگان گفت:به دلایل مختلف، میزان کمک های خیرین برای آزادی زندانیان جرایم غیرعمد حدود 50 درصد کمتر شده و از 900 میلیون تومان در سال گذشته، به حدود 500 میلیون تومان در سال جاری کاهش یافته است.