جهش تولید | پنج‌شنبه، ۷ اسفند ۱۳۹۹

اجرای طرح مدیریت ریسک ایمنی برخورد با آهوان در فرودگاه کیش - نمایش محتوای خبر

 

 

اجرای طرح مدیریت ریسک ایمنی برخورد با آهوان در فرودگاه کیش

اجرای طرح مدیریت ریسک ایمنی برخورد با آهوان در فرودگاه کیش

مدیرعامل شرکت توسعه و مدیریت بنادر و فرودگاه‌های کیش از اجرای طرح مدیریت ریسک ایمنی برخورد با آهوان درفرودگاه کیش خبر داد.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز کیش، علی عرب، از طرح جمع آوری و انتقال آهوان فرودگاه بین المللی کیش براساس دستورالعمل‌های بین المللی (ICAO) و سازمان هواپیمایی کشوری و اجرای بخشنامه فرآیند "مدیریت ریسک ایمنی برخورد پرندگان و حیوانات" خبر داد.

وی برقراری حمل ونقل هوایی ایمن در فرودگاه بین المللی کیش، تامین ایمنی پرواز‌ها و جلوگیری از برخورد پرنده‌ها و حیوانات با هواپیما، تأمین سلامت مسافران و پیشگیری از خسارات و تلفات احتمالی را از جمله اهداف اجرای این طرح عنوان کرد.

علی عرب افزود: طرح مدیریت ریسک ایمنی برخورد با آهوان در فرودگاه بین المللی کیش و انتقال آهو‌ها از محدوده فرودگاهی به بیرون محوطه فنس کشی شده، با هدف حفظ زندگی آهوان کیش و جلوگیری از مخاطرات پروازی انجام شد.

مدیرعامل شرکت توسعه و مدیریت بنادر و فرودگاه‌های کیش گفت: این آهوان پیش از نو سازی و ترمیم حصار فرودگاه داخل محدوده شده بودند و پس از بازسازی و تکمیل فنس کشی، امکان ورودآن‌ها به محدوده فرودگاهی وجود نخواهد داشت.

علی عرب با اشاره به اینکه عملیات جمع آوری آهوان از مرداد سال ۹۷ تا کنون انجام شده است، افزود: تاکنون ۲۵۰ رأس آهو به روش جَرگه‌ای و با موتورسیکلت‌های تریل آفرود با حضور کارکنان اداره محیط زیست از محوطه داخلی فرودگاه بین المللی کیش جمع آوری و به بیرون از فرودگاه منتقل شده اند و در تمامی طرح‌های اجرا شده حفاظت از آهو و سلامت آن مد نظر بوده است.

وی تصریح کرد: برخورد حیوانات و پرندگان با هواپیما امری اجتناب ناپذیر است و این طرح برای کاهش حوادث و حفظ جان و حیات آهوان ایرانی به اجرا درآمده است.

مدیرعامل شرکت توسعه و مدیریت بنادر و فرودگاه‌های کیش با تاکید بر نگاه توسعه‌ای این شرکت دراجرای طرح‌های مختلف گفت: مصمم هستیم تا با افزودن فناوری‌های جدید فرودگاهی؛ زیرساخت‌های مناسب ایمن‌سازی پرواز‌ها و حمل ونقل هوایی ایمن را در فرودگاه بین المللی کیش فراهم کنیم.

جزیره کیش دارای بیش از ۷۵۰ راس آهو از گونه موسوم به گازلا بوده که در لیست قرمز اتحادیه جهانی حفاظت از محیط زیست به عنوان گونه آسیب پذیر ثبت شده است و علاوه بر جزیره کیش در مناطق مختلف کشور نیز اقدامات حفاظتی برای این گونه از آهوان در حال اجرا است.