سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲ مرداد ۱۴۰۰

اجرای طرح تدوین برنامه راهبردی جزیره هوشمند کیش - نمایش محتوای خبر

 

 

اجرای طرح تدوین برنامه راهبردی جزیره هوشمند کیش

اجرای طرح تدوین برنامه راهبردی جزیره هوشمند کیش

تفاهم نامه ایجاد و گسترش زمینه‌های همکاری مشترک میان سازمان منطقه آزاد کیش و دانشگاه تهران به منظور استقرار شهر هوشمند در این منطقه به امضا رسید.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز کیش، مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش با بیان اینکه استقرار دانشگاه تهران در جزیره کیش به عنوان یک الگو و آغاز فعالیت های جدید برای کارهای خلاقانه و توسعه کیش نقش موثری را ایفا می کند گفت: با ایجاد ظرفیت ها و امکانات جدید شرایط پذیرش دانشجویان از داخل و خارج از کشور در این منطقه فراهم شده است.

مظفری نقش دانشگاه تهران را در زمینه های فناورانه و نوآورانه مثبت ارزیابی کرد و افزود: افتتاح مرکز نوآوری کیش یکی از ظرفیت های قابل توجهی برای سرعت بخشیدن به همکاری های این دو مجموعه در حوزه فعالیت های مجازی و هوشمند سازی است.
وی در رابطه با این که "پتانسیل ها و زیرساخت های: اقتصادی، گردشگری و علمی" این منطقه می تواند در سطح کشور به عنوان یک پایلوت معرفی شود، گفت: تحقق یافتن این مهم نیازمند به برنامه ریزی در حوزه های زیر ساخت فرهنگی، آماده سازی بخش های مختلف و تهیه سند راهبردی هست که می تواند بر سرعت بخشیدن این فعالیت ها تاثیر گذار باشد.
محمود نیلی احمد آبادی، رئیس دانشگاه تهران نیز بر لزوم اهمیت همکاری با مرکز نو آوری و شرکت سرمایه گذاری و توسعه کیش جهت پیوستن به دانشگاه های نسل 3و4 اشاره داشت و گفت: ضمن محقق شدن کارهای نوین در دانشگاه تهران؛ جزیره کیش باید به سمت توسعه و پیشرفت حرکت کند.
نیلی احمد آبادی با بیان اینکه جزیره کیش می تواند به عنوان یک برند "شهر هوشمند" در سطح کشور مطرح شود افزود: با امضای سند تحول دیجیتال میان سازمان منطقه آزاد کیش و وزارت ارتباطات؛ جزیره کیش توانسته است گام های موثری در حوزه ارتباطات دیجیتالی بردارد.
ارایه طرح تدوین برنامه راهبردی جزیره هوشمند کیش، برگزاری دوره های آموزشی کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت، همایش های ملی و بین المللی مشترک در رابطه با کیش هوشمند، حمایت از پایان نامه های تحصیلات تکمیلی دانشگاه و حمایت از تجهیز آزمایشگاه ها و فضاهای آموزشی دانشگاه و تاسیس دفتر کیش هوشمند در محل دانشگاه تهران" از اهداف این تفاهم نامه است.