سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۱ فروردین ۱۴۰۰

اجرای رزمایش الی بیت المقدس در کیش - نمایش محتوای خبر

 

 

اجرای رزمایش الی بیت المقدس در کیش

Loading the player...

دانلود

کیش / خبرگزاری صداوسیما / فرهنگی،هنری،مذهبی

سرگرد خادمی زاده در نشست خبری که به همین مناسبت در مرکز فرماندهی ناحیه مقاومت بسیج سپاه کیش  برگزارشد  به تاثیر گذاری جمهوری اسلامی ایران در کشورهای منطقه و جهان اشاره کردوگفت: امروز تفکر بسیجی در دنیا به الگویی برای کشورهای آزادی خواه تبدیل شده به گونه ای که می تواند منظم تر از ارتش های منظم دنیا ماموریت ها را به نحو احسن انجام دهد.

وی با بیان اینکه امروز کشور از بالاترین آمادگی دفاعی برخوردار است گفت: گردان الی بیت المقدس نیز در همین زمینه با آمادگی کامل   روزهای پنجشنبه و جمعه رزمایش خود را درمنطقه  روستای باغو   برگزار می کند.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه کیش هدف از برگزاری این رزمایش را نمایش اقتدار و توانایی نیروهای مردمی در دفاع از کوی و برزن ،ایجاد آمادگی عمومی ،ارتقاء توان رزمی ،دفاعی و امنیتی برای اجرای موفق برنامه های محوله با توجه به تهدید های دشمن ،مردمی کردن دفاع ،پایان ناپذیری بنیه رزم نیروها با تکمیل ظرفیت های محلی و منطقه ای و همچنین تعامل و هماهنگی با  دیگر سازمان ها عنوان کرد.

وی در تشریح برنامه هاي  این رزمایش گفت: غبارروبی مزار شهدای گمنام و ادای احترام به مقام والای شهدای جنگ تحملی با حضور نیروهای بسیج ، برگزاری کلاس های آموزشی مقابله با اغتشاشات و ناآرامی هاومقابله با عملیات جابجایی دشمن،عملیات ستون کشی ،رزم شبانه ،اجرای پیاده روی شبانه و برگزاری برنامه های فرهنگی و معنوی ،اجرای صبحگاه عمومی با حضور مسئولان منطقه  ،اجرای عملی رزمایش در منطقه ساحلی و همچنین  حضور نیروهای بسیج در نماز جمعه از دیگر برنامه هایی است که همزمان با رزمایش الی بیت المقدس در کیش برگزار می شود.

مسئول دفترنهاد نمایندگی ولی فقیه در سپاه کیش نیز در این نشست با تبریک فرا رسیدن روز دانشجو فلسفه نام گذاری این روز را به نام روز دانشجو مبارزه با استکبار جهانی و آمریکا برشمرد و گفت: آینده کشور به دست دانشجویان است و دانشجو باید روحیه انقلابی داشته باشد.

حجت الاسلام فراشي یکی از نقاط مثبت بسیج را روحیه ایثار و مقاومت عنوان کردوافزود: اگر امروز بسیج در دنیا و منطقه حرفی برای گفتن دارد به دلیل حفظ این روحیه است.